Bezdrôtová nabíjačka v MacBooku, iPade či iPhone? Možno áno

Známy portál Patently Apple ukázal prihlášku od spoločnosti Apple, ktorá má názov „Induktívne nabíjanie medzi elektronickými zariadeniami“ a nedávno ju zverejnil americký Úrad pre patenty a ochranné známky.

Firma sa zaoberá výskumom technológie, súvisiacej s indukčným nabíjaním medzi dvoma zariadeniami približne od marca 2016. Práve vtedy boli po prvýkrát udelené pôvodné, dnes už upravené patenty. Ako išiel čas, v Cupertine venovali tomuto odvetviu veľa energie a získali viac ako 40 samostatných prihlášok.

- Reklama -

Tá posledná vysvetľuje, ako by sa mohli mobilné zariadenia vrátanie inteligentných hodiniek Apple Watch nabíjať v rámci jedného „ekosystému“ indukčného dopĺňania energie. Apple testuje rozmiestnenie nabíjacích cievok v rôznych častiach MacBookov, iPadov či iPhonov, čo by v praxi zjednodušilo život mnohým používateľom.

Technologický gigant si predstavuje širokú škálu verzií bezdrôtového nabíjania, kedy by vám mohol napríklad MacBook doplniť šťavu na iPhone, prostredníctvom dopredu určeného miesta (na obrázku uvedené vedľa Trackpadu).

Celý systém by mal fungovať obojstranné a tak by ste mohli napríklad z jedného iPadu dobiť druhý iPad alebo iPhone. Vo vnútri zariadení sa počíta so špeciálnym softvérom, ktorý by fungoval na základe vášho nastavenia alebo toho, ktoré zariadenie má nízku a ktoré vysokú kapacitu batérie (v danej situácii).

V súčasnosti je ťažké odhadnúť, kedy by sme sa takéhoto riešenia mohli dočkať aj v praxi. Jednoznačne ide o krok smerom dopredu, ktorý by sme významne ocenili. Otázne ale zostáva, do akej miery s ním počítajú v Apple. Ako iste viete, nie všetky patenty sa stanú realitou.

Do komentára nám napíšte, čo si o tomto systéme myslíte vy. Dáva z vášho pohľadu význam, alebo je to len nepotrebná zbytočnosť?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.