Už sme zvyknutí na to, že v Apple robia väčšinu vecí ináč. iPhone si dnes môžete nabiť pomocou kábla alebo indukčného nabíjania. Ku druhému spôsobu ale potrebujete bezdrôtovú nabíjačku. Predstavte si, že by ňou bol vybavený priamo váš MacBook. Presne na tom teraz v Cupertine pracujú.

Apple skúma bezdrôtovú nabíjačku pre iPhone v MacBooku!

K dokonalému komfortu používania moderných technológii nám už chýba len lepší spôsob dopĺňania „šťavy“. Povedzme si na rovinu, že ak máte MacBook, Apple Watch a iPhone, musíte so sebou ťahať 3 rôzne káble všade, kam cestujete. Nejedná si síce o veľké predmety ale pokiaľ by tu bol iba jeden, mohlo by byť všetko oveľa komfortnejšie.

Inžinieri v Cupertine to vedia a presne preto vymýšľajú spôsoby, ako tento nedostatok eliminovať. Najnovšie Apple získalo zaujímavý patent, v ktorom sa indukčné nabíjanie nachádza priamo v tele MacBooku. Stačila by vám teda jedna univerzálna USB-C nabíjačka a počítač na to, aby ste si (napríklad na služobnej ceste), niekde na hoteli nabili váš iPhone a Apple Watch.

Apple skúma bezdrôtovú nabíjačku pre iPhone v MacBooku!

Podobné riešenie má z praktického hľadiska množstvo výhod, no z technickej stránky prináša aj určité komplikácie. Ťažko povedať, ako by sa technológia správala pri hliníkovom ráme počítačov od Apple. Predsa len aj iPhone musel v roku 2017 prejsť na sklenenú zadnú časť, aby všetko fungovalo.

Ďalšia vec je potom teoretické prehrievanie MacBooku, ktoré by ho mohlo poškodiť. Technológia je určite veľmi reálna avšak v skutočnosti (podľa nášho názoru) do aktuálnych zariadení, nezakomponovateľná.

Na záver treba pripomenúť to, čo v podstate hovoríme vždy. Stále sa jedná iba o patent, ktorý Apple nemusí v praxi nikdy využiť. Podobných užitočných nápadov má v zálohe tisíce. Len malé percento z nich sa ale dostane do skutočného života…

MacBook Induction charging
Apple skúma bezdrôtovú nabíjačku pre iPhone v MacBooku!
Prečítajte si tiež  Apple v roku 2022: Novinky na trhu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.