Apple potrebuje viac priestoru. Chystá nové, ekologické dátové centrá v Európe.

Najväčšia investícia Applu v Európe v histórií

Apple preinvestuje v Európe takmer 2 miliardy eur na nové dátové centrá. Dátové centrá budú 100% zásobované z obnoviteľných zdrojov energie.

- Reklama -

Nové zariadenia s veľkosťou po 166 000 metrov štvorcových by mali byť umiestnené v Írsku a Dánsku. Firma očakáva, že centrá, ktoré budú poháňať väčšinu online produkotv ako iTunes Store, App Store, Maps, Siri, či iMessage by sa mali stať realitou v roku 2017. Ako povedal CEO Apple Tim Cook, momentálne sa jedná o najväčšiu investíciu Applu v Európe vôbec.

Apple investuje do ekologických data centier v európe
Apple investuje do ekologických data centier v Európe

Obnoviteľné zdroje energie

Veľmi zaujímavé je zameranie na „čistú“ energiu a ochranu prírody. Napríklad v Írsku poskytne vonkajšie priestory pre edukačné účely, v Dánsku Apple zas pozbiera teplo zo zariadenia vnútri datacentra a poskytne ho ľuďom v okolí v podobe vykurovacieho tepla.

V septembri 2014 Tim Cook vyhlásil, že upozorňovanie a zmierňovanie globálneho otepľovania je jedna z hlavných hodnôt Apple. Firma sa v roku 2013 tiež zaviazala, že všetky svoje dátové centrá prerobí na energeticky nezávislé, poháňané 100% obnoviteľnými zdrojmi.

Je pekné vidieť, že aj také firmy ako Apple sa starajú o svoje okolie, čo myslíte?

Zdroj: Mashable.com

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -