Spoločnosť Apple predstavuje už od svojho začiatku tie najúžasnejšie produkty na svete. Výnikou neboli ani napríklad hodinky Apple Watch, ktoré podľa všetkého vytvorili tržby okolo 1,4 miliardy dolárov pričom sa ich v celkovo 16 krajinách podarilo predať cez 3 000 000 kusov. Všetky tie úžasné produkty, ktoré spoločnosť Apple predstavuje však najskôr musí vyvinúť a ako už určite každý vie, vývoj nie je zadarmo. Apple sa rozhodlo, že investuje 1 500 000 000$ práve do tohto odvetvia.

Výskum a vývoj

Spoločnosť Apple sa počas tohto roka pomerne netradične rozhodla investovať do výskumu a vývoja pomerne vysokú čiastku vďaka čomu sa za rok náklady na toto odvetvie zvýšili na 5,9 miliardy amerických dolárov. Pri tom všetkom však spoločnosť Apple veľmi efektívne hospodári so svojimi peniazmi a využíva ich tak, aby ich minula čo najmenej. Vďaka najnovšej investícii 1,5 miliardy dolárov by mohla spoločnosť pracovať na niečom novom. Vo veľkom sa napríklad šepká, že Apple zvyšuje náklady na výskum a vývoj práve kvôli projektu Titan, čož je projekt, v ktorom spoločnosť údajne vyvíja vlastný automobil.

- Reklama -

1 500 000$ je na podporu vývoja niečoho podobného naozaj dosť a spoločnosť Apple by mohla vytvoriť jedno z najlepších autonómnych vozidiel na svete. Samozrejme nič nie je oficiálne a stále ide len a len o dohady, určite však nie je náhoda, že v súčasnosti kalifornský gigant sídliaci v Cupertine vo veľkom preberá tých najlepších pracovníkov pochádzajúcich z automobilovej brandže.

Apple iCar - svetapple.sk
Apple iCar – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.