Spoločnosť Samsung pred pár dňami na mobilnom veľtrhu v Barcelone odhalila svoju novú vlajkovú loď, ktorá je popravde podstatne lepšia ako jej predchodca, ktorý na svojom tele ešte vo veľkom používal plast. Na jednej strane Samsungy konečne vyzerajú dobre, na strane druhej zasa nie sú tak úplne originálne!

Obrázok

Samsung Galaxy S6 a iPhone 6 sú v súčasnosti zrejme najlepšie smartfóny na svete. Pokiaľ sa na ne zadívate z prednej časti, pravdepodobne neuvidíte žiaden rozdiel. Rovnako to asi bude aj v prípade, že si zariadenia otočíte. No čo zboku? No, to je naozajstná komédia. Nepatríme medzi tých, ktorý si silou mocou musia zastávať Apple, veď sme sami uznali, že Samsung Galaxy S6 Edge je naozaj vydareným kúskom. Keď sa však kopíruje, nedá nám to spávať.

 Pozrite si jednoduchý obrázok, ktorý vypracoval vývojár Tom Elliot, ktorý sa na podobnosť oboch zariadení už nemohol pozerať. Na prvých dvoch obrázkoch si zobral na paškál bočnú, hliníkovú líniu zariadenia, ktorá je na obidvoch smartfónoch vrátane otvorov a výrezov totožná, potom slúchadla, ktoré v prípade Samsungu vyzerajú skoro rovnako ako Apple EarPods, operačný systém (iOS a Android, no v tomto prípade ide o veľmi diskutabilné porovnanie), platby cez Apple Pay a Samsung Pay (podobnosť názvov čisto náhodná), no a nakoniec tu máme ceny za základné modely, ktoré sú v prípade juhokórejskej spoločnosti ešte vyššie, ako za nový iPhone 6. Uvidíme teda, ako sa vydaria predaje nového Samsungu. Je však jasné, že sa v spoločnosti za niektoré detaily môžu doslova hanbiť!

zdroj: facebook.com (komentár)

Prečítajte si tiež  Samsung Galaxy S22 Ultra unikol na internet
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.