Spoločnosť Samsung si pre nás pomaly, ale isto chystá veľké odhalenie novej rady vlajkových smartfónov Galaxy S24, ku ktorému dôjde už 17. januára 2024 na prvej tohtoročnej konferencií výrobcu. Aj aj keď ide o „tajný“ projekt, vďaka početným únikom o ňom dnes vieme už viacmenej všetko. Sú tu však aj veci, ktoré vás určite nepotešia.

Hoci súčasná generácia Galaxy S23 zaviedla do každého modelu vynikajúce procesory Snapdragon 8 Gen 2 od spoločnosti Qualcomm, v tej nasledujúcej to tak minimálne v Európe s určitosťou nebude. Na území starého kontinentu totiž podľa portálu WinFuture.de plánuje spoločnosť Samsung ponúknuť procesor Exynos 2400 pre lacnejšie verzie Galaxy S24 a Galaxy S24+.

Čip Snapdragon 8 Gen 3 budete môcť získať iba vtedy, keď si kúpite vlajkovú loď Samsung Galaxy S24 Ultra, ktorá bude logicky aj najdrahšia. Vychádza to z uniknutých špecifikácií.

Reklama: Využite zľavový kód „svetapple20“ a nakupujte na Loopi.sk všetko príslušenstvo pre Apple zariadenia s 20 % zľavou. Akcia platí aj na produkty, ktoré už sú zľavnené. Ušetriť teda môžete pomerne dosť peňazí. 

Toto samozrejme nemusí byť až taká zlá správa za predpokladu, že procesor Exynos 2400, ktorý pochádza priamo od Samsungu, bude dobre vyladený a nebude mať žiadne problémy. História nás, ale naučila, že v tomto prípade to býva skoro vždy naopak a Exynosy trpia často na nižší výkon, horšiu výdrž batérie či prehrievanie.

Exynos 2400 má inú zostavu jadier, ako Snapdragon 8 Gen 3

Podľa portálu WinFuture bude mať tento čip až desať CPU jadier s celkovým taktom na 3,2 GHz. Pokiaľ si kúpite Snapdragon 8 Gen 3 v Samsungu Galaxy S24 Ultra, tešiť sa môžete síce len na osem CPU jadier, no ich takt by mal dosahovať až 3,39 GHz.

Dobrou správou, je ale v tejto chvíli to, že na základe najnovších uniknutých testov (benchmarkov) nemá byť rozdiel medzi čipmi Exynos a Snapdragon až taký priepastný. Uvidíme však, ako na toto rozhodnutie zareaguje trh a hlavne, ako budú takéto porovnanie vyzerať v praxi.

Práve to, že Samsung v súčasnej sérii Galaxy S23 nepoužil Exynos ani v lacnejších modeloch je podľa fanúšikov len a len dobré. Možno aj preto bol tento model taký vydarený a úspešný.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPad Air s procesorom M1 je v zľave. Kúpte si aktuálne jeden z najlepších tabletov od Apple za výbornú cenu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -