Apple vyhráva jednu súťaž za druhou a v rebríčku spokojnosti býva pravidelne na prvom mieste, pretože jeho konkurencia jednoducho nie je dosť dobrá. Apple je fenomén doby a potvrdzujú to aj najnovšie ceny, ktoré neudelila žiadna komisia, ale práve bežní ľudia, ktorí vyjadrili spokojnosť so svojim smartfónom. Predstavenstvo Brand Keys, ktoré skúma vernosť zákazníkov k jednotlivým produktom urobilo zaujímavý výskum, v ktorom nevyhral nikto iný ako práve Apple!

Apple je najvernejší v oblasti smartfónov, tabletov a tiež notebookov!

Apple vyhralo hneď v troch kategóriach naraz, v ktorých jeho produkty súťažili. Zaujímavé je to, že ide práve o kľúčové produkty spoločnosti a to, že Apple vyhralo vo všetkých troch prípadoch len potvrdzuje, že zákazníci spoločnosti sú skutočne spokojní so svojimi zariadeniami. Apple vyhral s vernosťou pri svojom iPhone, iPade a tiež MacBooku. To ale nebolo úplne všetko, domov si odnieslo aj inú cenu.

- Reklama -

Brand Keys skúmala aj slúchadlá a v slúchadlách vyhrala spoločnosť Beats. Práve spoločnosť Beats kúpilo Apple ešte v roku 2014, takže technicky vyhrala jablková spoločnosť. Apple ale žiaľ nevyhralo kategóriu online počúvanie hudby. Tu ho prekonala Pandora. To môže byť pre Apple poučenie, aby na svojej Apple Music ešte trošku popracoval. Nám síce vyhovuje, no tiež by sme možno uvítali nejaké drobnejšie či väčšie zmeny!

Len tak pre predstavu, celý tento prieskum obsahuje 42 792 ľudí vo veku od 18 do 65 rokov, čo je dosť veľká skupina. Títo ľudia potom vyberali v rôznych kategóriach svoje obľúbené značky a Apple tu vyhralo na plnej čiare. V určitých kategóriach sme ale mali možnosť vidieť aj spoločnosti ako napríklad Facebook, Google, Netflix či Amazon.

Dúfajme, že Apple do budúceho roka latku len a len zvýši a prajeme mu, aby dosiahlo ešte viac ocenení ako za poslednú dobu. Práve v posledných dňoch počúvame z každej strany, aké ocenenie spoločnosť získala. Priznáme sa, aj keď o tom píšeme dennodenne, sami sa v tom celkom strácame.

Apple - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.