Spoločnosť Apple predstavila úplne vynovený iPod Touch, ktorý zaznamenal naozaj veľký nárast výkonu oproti svojej predošlej verzií. Vo svete sa začalo toto prenosné multimediálne zaradenie označovať ako iPod Touch 6. generácie avšak v skutočnosti nejde o 6. generáciu ale o 7. generáciu. Správne označenie objavil včerajší Benchmark, v ktorom figuruje číslica 7 nie 6.

Apple pracovalo aj na 6. generácii

Vďaka najnovším informáciám môžme vedieť, že spoločnosť Apple pracovala aj na 6. generácii iPodu Touch, ktorá sa však nikdy nedostala do predaja. Benchmark odhalil, že aj samotné Apple označuje nový iPod ako 7. generáciu tohto multimediálneho zariadenia a tak je možné, že sa 6. generácie dočkáme v podobe uniknutých prototypov na ebay za niekoľko mesiacov či rokov tak, ako to býva zvykom pri takmer každom iOS zariadení. Nestalo by sa tak však po prvý krát. Apple už v minulosti tak trochu preskočil generáciu svojho multimediálneho prehrávača.

Pamätníci si určite pamätajú na informácie o tom, že má vyjsť nový iPod Touch 3. generácie s fotoaparátom, avšak zariadenie ako také sa nikdy nedočkalo sériovej produkcie. Tento iPod mal ponúknuť fotoaparát a naznačovalo tomu naozaj obrovské množstvo únikov či dokonca reálne exempláre prototypov, ktoré sa objavovali v aukčných sieňach. Prečo vtedy Apple nepredstavilo iPod s fotoaparátom naozaj nikto nevie, rovnako ako to, prečo Apple nepredstavilo iPod Touch 6. generácie minulý rok.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerá prototyp iPodu Touch 5. generácie s plochými hranami
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.