Bezdrôtové slúchadlá Apple AirPods sa pôvodne mali začať predávať koncom októbra. Nakoniec ale nabrali veľké, dvojmesačné oneskorenie. Tento týždeň Apple oznámilo, že začalo AirPods konečne predávať! Bohužiaľ,,je tu jeden problém.

AirPods

AirPods boli predstavené spoločne s iPhonom 7. Ten prišiel o klasický jack konektor, a tak k nemu nie je možné pripojiť väčšinu slúchadiel. s 3,5mm jackom. Apple ale taktiež vidí budúcnosť v bezdrôtovej komunikácii a jeho riešením sú práve spomínané slúchadlá AirPods, ktoré sú na pohľad rovnaké ako klasické EarPods, akurát bez drôtov. AirPods tiež disponujú akcelerometrom a optickými senzormi, takže rozpoznajú, kedy ich má používateľ v uchu a kedy majú hrať. Nechýba ani podpora Siri a množstvo ďalších vychytávok.

mmef2

Kritika a sklamanie

Slúchadlá sa po predstavení stali pre niekoho geniálnym nápadom, no pre mnohých len drahou zbytočnosťou. Faktom je, že na internete sa šírilo množstvo paródií na tieto slúchadlá. Asi najväčším sklamaním bolo, že množstvo fanúšikov Apple tieto slúchadlá čakalo pribalené k svojmu novému iPhone 7. Bohužiaľ nestalo sa tak, a Apple dokonca nastavilo cenovku týchto sluchádiel poriadne vysoko. Pre príklad, na Slovensku je momentálne možné predobjednať si ich za 177€. Oficiálna cena od Apple je $159.

battery_large

Jednoduchosť, ktorú milujeme

Oproti iným bezdrôtovým slúchadlám majú však AirPods veľkú výhodu v čipe W1, vďaka ktorému je pripojiteľnosť Bluetooth oveľa jednoduchšia a predovšetkým spoľahlivejšia. Akonáhle si v blízkosti iPhonu, iPadu alebo Macu otvoríš krabičku so slúchadlami, automaticky ti odošlú výzvu na párovanie. Krabička slúchadiel má okrem párovania a prenášania úlohu aj pri nabíjaní, funguje totiž ako Power banka,  ktorá ti slúchadlá dokáže dobiť.apple-airpods-3-640x415

Len v Českej republike, na Slovensku len predobjednávky

Všetko toto je síce fajn, akurát pre slovákov stále trochu zbytočné. Bohužiaľ ako vieme, Apple ešte na Slovensku nemá Apple Store, čo znamená, že svoj tovar na Slovensko nedoručuje priamo. Robí tak pomocou oficiálneho distribútora a siete resellerov. U nich bohužiaľ ešte nie je možné si Apple AirPods objednať, ale len predobjednať s neznámym termínom dodania.

Prečo také oneskorenie?

Dôvod tak významného zdržania nie je známy. Apple to pochopiteľne chce utajiť pred verejnosťou, ak by išlo o nejaké problémy pri výrobe, či o technické problémy. Podľa niektorých zdrojov ale Apple riešilo technické problémy, aby obe slúchadlá prijímali rovnaký signál a nehralo jedno alebo druhé s oneskorením. Iné zdroje zase hovorili skôr o výrobných problémoch. Čo je na tom pravdy vie asi len samotné Apple, tak či tak, AirPods sú konečne v predaji.

Prečítajte si tiež  Twitter dostane funkciu, na ktorú čakáme už viac ako 15 rokov. Dopredu to dokonca naznačil aj Elon Musk

devices_large

Dostupnosť a cena

V českom Apple Online Store stoja AirPods 4 990 českých korún, ale zásoby AirPods sú skutočne veľmi obmedzené. Apple totiž sľubovalo dodanie do Vianoc, ale momentálne dostupnosť je až o dva týždne. Na Slovensku sme AirPods objavili len ako možnú predobjednávku na internetovom obchode alza.sk alebo aj na stránke oficiálneho resellera m:zone. 

koupit-airpods-apple-cz

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Dominik Bullo
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail dominik.bullo@svetapple.sk