Spoločnosť Apple mala dnes veľmi dôležitý deň. Predstavila dva produkty, ktoré budú v následujúcich mesiacoch zrejme tými najpredávanejšími zariadeniami na svete. iPhone 7 a iPhone 7 Plus sú revolúcia sama o sebe a Apple Watch 2 prinášajú všetko to, čo Apple zanedbalo v prvej generácií. Na to, aby sme na nich mohli počúvať hudbu nám ale normálne slúchadlá nestačia, presne preto prichádzajú AirPods. Je to dokonalé riešenie, no cenovka nepoteší! 

AirPods

Myšlienka Apple AirPods nám je všetkým dobre známa. Nejde o klasické káblové slúchadlá, ktoré poznáme dnes, ale ide o bezdrôtové Bluetooth slúchadlá, ktoré sú vlastne takou odnožou normálnych EarPods. Apple ich bude baliť aj k novým iPhonom. Absenciu koncovky vyrieši pomocou Lightning konektora a tiež redukcie, ktorá bude súčasťou balenia. Okrem toho si ale budú môcť zákazníci kúpiť aj celkom nový produkt.

Nové slúchadlá AirPods ukazujú dizajnovú dokonalosť, funkčnosť a hlavne to, ako môže kompatibilita fungovať úplne všade. V prvom rade ich človek dostane v decentnom balení. Akonáhle ho otvorí a priloží k nim iPhone automaticky sa spárujú. Dobré nie? Počkať, to vlastne nie je všetko. Akonáhle sa pripoja ku iPhonu, budú automaticky fungovať aj s ostatnými zariadeniami, ktoré máš vo svojom iCloud účte. Ide napríklad aj o hodinky Apple Watch, MacBook či iPad.

snimka-obrazovky-2016-09-07-o-21-34-52

Výdrž

Akonáhle sme spomenuli to, na akej technológií bude novinka fungovať, asi ťa hneď zaujalo aj to, koľko vlastne takéto slúchadla vydržia. Apple oficiálne uvádza až 5 hodinovú výdrž. To ale nie je všetko. Či sa ti to zdá veľa alebo málo, Apple to v tomto prípade priam dokonalo premyslelo. Balenie totižto nebude slúchadlá len skrývať ako púzdro, ale bude ich aj dobíjať. Samotný box bude slúžiť ako power bank a umožní tak až 24 hodinové počúvanie hudby na jedno nabitie.

Ak sa ti slúchadlá náhle vybijú, nič si z toho nerob. Stačí ich len na 15 minút odložiť do krabičky a hudbu môžeš počúvať až ďalšie 3 hodiny. To už znie o čosi lepšie. Apple to má vymyslené na jednotku a chválime prístup, akým sa k bezdrôtovým slúchadlám postavilo.

snimka-obrazovky-2016-09-07-o-21-34-58

Fantastické technológie

Medzi ďalšie fantastické technológie patrí aj napríklad procesor Apple W1. Áno už aj slúchadlá majú vlastný procesor a to vôbec nie je všetko, čo v nich nájdeš. Je tu aj akcelerometer, ovládanie dotykom, až dva mikrofóny pre prípad, že by si pomocou nich potreboval telefonovať a uistil sa, že hovor bude naozaj kvalitný. Podporujú napríklad aj hlasovú asistentku Siri a Apple tvrdí, že dokonalo sadnú do ucha úplne každému. Dizajnovo sú veľmi vydarené a tak je už len jedna prekážka, ktorá stojí v ceste ich budúceho úspechu. Tou prekážkou je ako to už pri Apple býva samozrejme cena!

Prečítajte si tiež  AirPods v čiernej farbe. Je šanca, že ich Apple predstaví?

snimka-obrazovky-2016-09-07-o-21-34-47

Cena

Ako sme už vyššie uvideli, s cenou to v prípade tejto fantastickej novinky nebude žiadna sranda. Apple si naceňuje svoje produkty skutočne vysoko a po tom všetkom čo Apple AirPods ponúkajú ani nemôžme očakávať, že by boli akokoľvek lacné. Práve naopak. Sú drahé! Sú drahšie ako napríklad iPod Nano, čo je celý MP4 prehrávač aj so slúchadlami EarPods vnútri. Stoja neskutočných 169$, čo ich trošku zabíja. Sme zvedaví, koľko sa nájde takých, ktorí svoje peniaze obetujú aj za tento produkt. Vyzerá úžasne, ale pri všetkej úcte, cenovo je trošku mimo.

snimka-obrazovky-2016-09-07-o-21-06-13

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.