Jablková spoločnosť investuje do kadečoho. Kupuje rôzne firmy, patenty ale aj nehnuteľnosti. Je to dobrá investícia a navyše ich potrebuje. Dnes sme sa dozvedeli o novej akvizícii. Apple kúpilo za 290 miliónov dolárov nové kancelárie v Cupertine.

Apple kúpilo za 290 miliónov dolárov nové kancelárie v Cupertine.

Apple dnes zaznamenal veľkú akvizíciu, ktorá ho stála celkom 290 miliónov dolárov. Za tieto peniaze zakúpil dva celé kancelárske objekty, ktorá sa nachádzajú na rohu Stevens Creek Boulevard a Torres Avenue v Cupertine. Obrovské kancelárske komplexy potrebujú rekonštrukciu.

Sú ale veľmi blízko hlavného Apple Parku či Infinite Loop. Ich názov je Cupertino City Center 1 a Cupertino City Center 2. Pre firmu je to ideálna a strategická pozícia blízko svojej hlavnej centrály, kde dokáže zamestnať obrovské množstvo ľudí. Oba kancelárske objekty ponúkajú veľký rozlohu. Nejde pri tom o prvý nákup nehnuteľnosti za účelom využitia kancelárii v okolí Cupertina. Apple už dávnejšie skupovalo budovy v Sunnyvale a San Jose aby mohlo rozšíriť svoje pôsobisko.

Veľká rozloha oboch budov

Ako nás informoval magazín macrumors, budovy budú ponúkať naozaj veľkú rozlohu. Konkrétne by sa malo jednať až o 146 000 štvorcových stôp (čo je v prepočte zhruba 13 563 m²) v prípade menšej budovy. Väčšia budova bude ponúkať dokonca až 168 000 štvorcových stôp (čo je v prepočte zhruba 15 329 m²).

Okolo oboch komplexov nájdeme veľký park, v ktorom môžeme očakávať to, že tu pribudne množstvo zelene. Zamestnanci budú mať samozrejme k dispozícii aj množstvo parkovacích miest.

To, kto tu bude presne pracovať momentálne nevieme. Apple môže využiť tieto priestory pre celú divíziu alebo len pre administratívnu činnosť. Pokiaľ by sa ohľadom nich hovorilo niečo zaujímavé, budeme vás o tom informovať.

Apple kúpilo za 290 miliónov dolárov nové kancelárie v Cupertine.

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here