Zdá sa, že predstavenie iPhonu 13 je čoraz bližšie. Informácie o tomto zariadení sa množia a pomaly sa začínajú objavovať aj u predajcov. Tí môžu mať „echo“, aby sa na novinku pripravili. Hneď po uvedení na trh sa očakáva enormný záujem zo strany zákazníkov.

Aby sme boli konkrétnejší, v tomto prípade zohral dôležitú úlohu operátor O2 z Veľkej Británie, ktorý na svoj web pridal odkazy, týkajúce sa neexistujúceho iPhonu 13. Stalo sa to pred očakávaným septembrovým predstavením.

Novinka by sa mala ukázať 14. septembra na oficiálnej prezentácii, 17. septembra by mali začať predobjednávky a o týždeň neskôr, 24. septembra už celosvetový predaj. Minimálne na tomto harmonograme sa zhodujú analytici a leakeri.

iPhone 13 alebo iPhone 12S? To je otázka… 

V súčasnosti ešte nie je na 100 % potvrdené, že ďalší iPhone získa označenie „trinásť“. Zmienky o tom sa ale objavujú oveľa častejšie, než o označení 12S a tak sa k tomuto názvu sami prikláňame (hoci nie celkom dobrovoľne).

Prečítajte si tiež  iPhone 13 a presná kapacita batérie: Prilepší si každý model

Operátor z Veľkej Británie mohol samozrejme iba vo veľkom predstihu vytvoriť kategóriu pre zatiaľ neexistujúcu produktovú radu, aby hneď po predstavení dokázal rýchlo zareagovať a ľahšie ju nahodiť na web. Označenie „iPhone 13“ mohol zvoliť napríklad ako pracovné alebo provizórne.

Neznamená to teda nutne, že uvedená informácia má niečo spoločné s oficiálnym predstavením iPhonu 13 v polovici budúceho mesiaca. Na druhej strane, O2 je obrovský operátor a veľký zákazník spoločnosti Apple. Existuje teda pravdepodobnosť, že kompetentní vedia niečo, čo verejnosť nie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.