Zdá sa, že predstavenie iPhonu 13 je čoraz bližšie. Informácie o tomto zariadení sa množia a pomaly sa začínajú objavovať aj u predajcov. Tí môžu mať „echo“, aby sa na novinku pripravili. Hneď po uvedení na trh sa očakáva enormný záujem zo strany zákazníkov.

Aby sme boli konkrétnejší, v tomto prípade zohral dôležitú úlohu operátor O2 z Veľkej Británie, ktorý na svoj web pridal odkazy, týkajúce sa neexistujúceho iPhonu 13. Stalo sa to pred očakávaným septembrovým predstavením.

- Reklama -

Novinka by sa mala ukázať 14. septembra na oficiálnej prezentácii, 17. septembra by mali začať predobjednávky a o týždeň neskôr, 24. septembra už celosvetový predaj. Minimálne na tomto harmonograme sa zhodujú analytici a leakeri.

iPhone 13 alebo iPhone 12S? To je otázka… 

V súčasnosti ešte nie je na 100 % potvrdené, že ďalší iPhone získa označenie „trinásť“. Zmienky o tom sa ale objavujú oveľa častejšie, než o označení 12S a tak sa k tomuto názvu sami prikláňame (hoci nie celkom dobrovoľne).

Prečítajte si tiež  iPhone 13 a presná kapacita batérie: Prilepší si každý model

Operátor z Veľkej Británie mohol samozrejme iba vo veľkom predstihu vytvoriť kategóriu pre zatiaľ neexistujúcu produktovú radu, aby hneď po predstavení dokázal rýchlo zareagovať a ľahšie ju nahodiť na web. Označenie „iPhone 13“ mohol zvoliť napríklad ako pracovné alebo provizórne.

Neznamená to teda nutne, že uvedená informácia má niečo spoločné s oficiálnym predstavením iPhonu 13 v polovici budúceho mesiaca. Na druhej strane, O2 je obrovský operátor a veľký zákazník spoločnosti Apple. Existuje teda pravdepodobnosť, že kompetentní vedia niečo, čo verejnosť nie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJappletrack
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.