Problematická synchronizáciou iPhonu a Macu s čipom M1

Majitelia iOS zariadení hlásia početné problémy po synchronizácii s novými počítačmi Mac (M1). Podľa viacerých sťažností na diskusných fórach sa po tomto procese nedajú otvoriť aplikácie tretích strán na iPhone a takisto na iPade.

Prvé informácie sa objavili ešte v decembri 2020, približne mesiac po začatí predaja počítačov Mac, postavených na platforme Apple Sillicon (ARM). Postupne sa však sťažnosti začali rozširovať aj na diskusné fórum spoločnosti Apple alebo na Reddit a teraz z nich vzniká veľký problém.

Aby toho nebolo málo, jednotlivé apky sa nielen že nejdú otvoriť ale takisto sa nedajú aktualizovať a inštalovať prostredníctvom App Store. Zariadenie sa z neznámeho dôvodu zablokuje, čo komplikuje používanie.

Našťastie je chyba iba zriedkavá a postihuje malé percento majiteľov. My v redakcii máme spárovaných hneď niekoľko iOS a iPadOS zariadení s čipom M1 a k ničomu podobnému zatiaľ nedošlo.

Technologický gigant už zvláštny problém zaznamenal, no ešte stále neprišiel s účinným riešením. Toho by sme sa mohli dočkať v najbližších týždňoch, v podobe malej softvérovej aktualizácie. Stretli ste sa s niečim podobným aj vy? Napíšte nám do komentára.

Prečítajte si tiež  iPhone 8 má byť historicky najpredávanejším iPhonom všetkých čias. Apple sa na to pripravuje!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.