Apple neustále pracuje na svojich produktoch a tiež príslušenstve, ktoré je pre ne určené. Najnovšie informácie zo zákulisia spoločnosti hovoria, že firma urobí zmenu v oblasti farby Apple Pencil. Jej ďalšia generácia nemusí byť nutne biela, ale mohla by prísť aj ako čierny variant. Momentálne nie je jasné, kedy…

Čierna Apple Pencil

Úniky naznačujú, že ďalšia generácia stylusu Apple Pencil môže priniesť dosť zásadnú odlišnosť oproti tej súčasnej. O túto správu sa s nami podelil leaker Mr. White, prostredníctvom magazínu Macrumors. Podľa jeho informácii, by mohla byť nová ceruzka dostupná aj v čiernom prevedení.

Napriek tomu, že nás to veľmi zaujalo, nič bližšie konkretizované nebolo. Nedokážeme teda určiť napríklad ani približný mesiac, kedy by sme sa tejto zmeny mohli dočkať v praxi.

podlaha
reklama

Možno s novým iPadom

V súčasnosti sa „šepká“, že cupertinský gigant predstaví začiatkom roka 2021 nový iPad Pro s revolučným mini-LED displejom, vysokým výkonom a taktiež podporou 5G. No a práve po jeho boku by bolo predstavenie novej Apple Pencil doslova ideálne.

Súčasné dve generácie boli doteraz dostupné len v bielej farbe napriek tomu, že iPad môžete zakúpiť aj v tmavých odtieňoch. Ku tomu by sa možno o viac hodilo čierne prevedenie stylusu.

Zatiaľ sme opatrní

Napriek „veľkému mediálnemu ošiaľu“ sme pri tomto úniku trochu opatrní a berieme ho s rezervou. Aj keď vieme, že by mnohí fanúšikovia takúto zmenu pre svoju „inteligentnú ceruzku“ privítali, Apple je známe tým, že svoje príslušenstvo vyrába už od nepamäti striktne v bielej farbe. Tento trend spôsobili slúchadlá, dodávané ku prvým iPodom takmer dvadsať rokov dozadu.

Ťažko teda povedať, či by v prípade Apple Pencil urobili v spoločnosti výnimku alebo nie. Biela sa možno dokonalo nehodí ku tmavým verziám iPadu, no na druhej strane ide o univerzálne prevedenie, ktorá je pre Apple doslova ikonické. No a ako iste tušíte, cupertisnký gigant má rád ikonické veci…Nechajme sa prekvapiť.

Apple Pencil by vraj mohla prísť v čiernej farbe.
Apple Pencil by vraj mohla prísť v čiernej farbe.
Prečítajte si tiež  iPhone 12 mieri do finálnej výroby!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.