Apple má nový patent na stylus, ktorý dokáže simulovať povrchy

0
Apple Pen - svetapple.sk

Ako sme si už mohli zvyknúť, spoločnosť Apple získava počas roka jeden patent za druhým úplne nové technológie, ktoré nám často krát prídu ako sci-fi ale technológia je už natoľko popredu, že ich je možné zrealizovať. Ten posledný má taktiež tak trochu nádych sci-fi aj keď technológia v ňom nie je až tak prelomová. Je však určite veľmi zaujímavá. Práve vďaka tomuto patentu by mohol stylus od Apple, alebo inými zvaný aj „Apple Pen“ vedieť pomocou vibračného motorčeka simulovať štruktúru povrchu.

Apple jeho nový patent

Nový patent spoločnosti Apple ukazuje úplne nový stylus, ktorý dokáže vďaka vibračnému motorčeku nasimulovať povrch, ktorý sa nachádza na displeji. Pravdepodobne by daný stylus mohol fungovať takým spôsobom, že človek nastaví na displeji nejakú štruktúru ako napríklad drevo či látku a vibračný motorček sa pokúsi pomocou impulzov presvedčiť jeho ruku o tom, že skutočne prechádza po danom materiáli a nie len po sklenenom displeji. Všetky informácie by pritom mohol zistiť jednoducho cez Bluetooth alebo wifi, ktoré by bolo súčasťou stylusu.

 V patente sa však popisuje aj to, že by si pero vedelo všetky informácie spracovávať samo a to jednoducho cez kamery či fotdiody na spodnej strane zariadenia. To sa nám však zdá ako príliš komplikované a ak niečo podobné uvidíme v prípade Apple, určite budú informácie prichádzať hlavne zo zariadenia, ktoré by danú štruktúru zobrazovalo. Čo na takýto patent hovoríš ty, kúpil by si si takéto pero?

Apple má nový patent na stylus, ktorý dokáže simulovať povrchy - Svetapple.sk

Apple má nový patent na stylus, ktorý dokáže simulovať povrchy – Svetapple.sk

Apple má nový patent na stylus, ktorý dokáže simulovať povrchy - Svetapple.sk

Apple má nový patent na stylus, ktorý dokáže simulovať povrchy – Svetapple.sk

zdroj: appleinsider

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk