Nové aktualizácie systémov iOS a iPadOS na seba nenechali dlho čakať, no ak ste si od nich sľubovali nejaké novinky alebo vychytávky, sklameme vás. Dva týždne po vydaní iOS 15.3 spoločnosť Apple teraz používateľom iPhonov a iPadov sprístupňuje iOS 15.3.1 a iPadOS 15.3.1. Je však určená iba pre opravy chýb a bezpečnostné prvky.

Prečítajte si tiež  Nový kód odhaľuje práce na novom operačnom systéme pre Apple headset

Aktualizácia je dostupná pre všetkých používateľov fungujúcich na systéme iOS alebo iPadOS s poradovým číslom 15.3 okrem účastníkov beta developer programu testujúci iOS 15.4. V poznámkach k vydaniu spoločnosti Apple sa uvádza, že iOS 15.3.1 poskytuje dôležité bezpečnostné aktualizácie pre iPhone.

Update okrem iného ponúka aj opravu WebKitu, ktorý spracovával škodlivo vytvorený webový obsah, ktorý mohol viesť k spusteniu ľubovoľného kódu. Spoločnosť Apple si je vedomá správy, že tento problém mohol byť aktívne zneužitý.

iOS

Aktualizáciu si môžete nainštalovať štandardne prostredníctvom Nastavení – Všeobecné – Aktualizácia softvéru. Už onedlho by sme sa mali dočkať iOS 15.4 a iPadOS 15.4, ktorý okrem podpory Face ID s rúškom prinesie aj nové Emoji znaky, Universal Control pre iPad a Mac a ďalšie novinky.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJApple
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.