Apple je firma, ktorá si dá ozaj záležať aj na tých najmenších detailoch. Internetové stránky sú v dnešnej dobe veľmi dôležitý prezentačný materiál, a tak je celkom logické, že ich vzhľad treba neustále aktualizovať, aby aspoň trošíčku korešpondoval s tým, čo má Apple v ponuke. Popravde, práve web www.apple.com vyzerá úžasne a sem tam potrebuje zmenu, aj keď len maličkú. No a tá prišla včera.

Nový font

Nemuísíš sa obávať, že by Apple nejako zásadne zmenilo štruktúru alebo dizajn svojich webových stránok. To vôbec. Apple len urobilo drobné zmeny v istých vizuálnych detailoch, no čo hlavne, zmenilo font, ktorý na webe do dnešného dňa používalo. Doteraz sme sa na Apple stránkach mohli dočítať informácie pomocou fontu Myriad. Od dnešného dňa to bude celkom iný font, takzvaný San Francisco. Že si to už niekde počul? Nie je to náhoda.

iOS, WatchOS a rovnako tak MacOS tento font používajú už vyše roka. Po prvý krát sa objavil ešte v roku 2014 a už vtedy Apple prehlasovalo, že ho bude postupne zakomponovávať do svojich produktov. Ako sľubovalo, tak sa aj dialo, ale na stránky akosi pozabudlo. Po prvý krát sa objavil v roku 2014 a oficiálne v Apple Watch v roku 2015. Nasledoval mobilný operačný systém iOS a potom ten počítačový, MacOS. Keď už Apple pridalo font všade, rozhodlo sa zveľadiť aj internetové stránky. My len podotkneme, že sa to naozaj podarilo.

Nový font nám príde hravý a jednoduchší, no zároveň taký výraznejší ako Myriad, veľmi sa nám páči iniciatíva Apple mať všetko dokonalé aj v tých najmenších detailoch. Presne takýto postup je aj pri vývoji jeho iPhonov a potom sú také úžasné. Dobrá práca Apple!

Font - svetapple.sk

Font - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Koniec jednej éry. Spoločnosť Apple ukončila predaj iPodu Touch
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.