Trvalo niekoľko dlhých týždňov, kým spoločnosť Apple dokázala dokončiť operačný systém iOS 17.5, na ktorom pracovala v rámci beta verzií. Nakoľko je pokročilá doba a pomaly sa blíži konferencia WWDC 2024, nový update už neprináša toľko zásadných inovácií, ako sme na to boli zvyknutí pred niekoľkými mesiacmi. Napriek tomu sa ho oplatí nainštalovať.

Dôvodom je fakt, že Apple prakticky vždy v týchto veľkých softvérových aktualizáciách opravuje bezpečnostné chyby a nedostatky, ktoré vám môžu spôsobiť problémy. Navyše v tomto prípade sme sa dočkali aj jedného milého bonusu a taktiež vylepšenia, ktoré zvyšuje našu bezpečnosť proti sledovaniu zo strany fitness trackerov.

Sťahovanie môže kvôli preťaženým serverom zo začiatku trvať aj niekoľko hodín, no nám sa už update nainštaloval a trvalo to sotva niekoľko minúť. Neskôr v noci bude, ale situácia s istotou lepšia pre každého používateľa.

Na iOS 17.5 si, ale pre istotu pripravte hneď niekoľko gigabajtov voľného miesta a taktiež si nezabudnite svoje zariadenie zálohovať. Inštalácia tak prebehne hladko a hlavne bez rizika. Na našom redakčnom iPhone 15 Pro Max má update 1,05 GB, takže je pomerne veľký.

Zamknutá obrazovka

  • Nové pozadie Pride Radiance pre zamknutú obrazovku na uctenie si komunity a kultúry LGBTQ+.

Hlásenia o sledovaní

  • Detekcia sledovania naprieč platformami upozorní užívateľov, keď sa zistí, že sa s nimi pohybuje kompatibilný Bluetooth tracker, a to bez ohľadu na operačný systém, s ktorým je zariadenie spárované.

Niektoré funkcie nemusia byť k dispozícii vo všetkých regiónoch alebo na všetkých Apple zariadeniach. Informácie o bezpečnostnom obsahu aktualizácií Apple softvéru nájdete na stránke:https://support.apple.com/kb/HT201222

Prečítajte si tiež  Sťahuj nový Wallpaper z iOS 9!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -