Pokiaľ sledujete dianie okolo iPhonu 12, určite ste zaregistrovali informáciu, že Apple použije pri jeho produkcii aj displeje od čínskej spoločnosti BOE. Hoci to vyzeralo nádejne, výrobca má problémy. Zatiaľ žiadne OLED panely pre Apple nedodáva a v dohľadnej budúcnosti zrejme ani nebude.

Apple má problém s čínskymi displejmi pre iPhone 12

Cupertinský gigant bude mať čo robiť, aby tento rok zvládol situáciu. Narušenie výrobného procesu kvôli nedostatku komponentov môže mať negatívne následky na dodávky zariadení.

Jediným šťastím v tomto prípade ostáva, že práve BOE nebolo kľúčovým výrobcom displejov pre iPhone 12. Podľa najnovších formácií nespĺňa prísne štandardy a normy spoločnosti Apple.

Problémy s výrobou sú dokonca také rozsiahle, že na ňu nabehne až koncom roka 2020 (predpokladá sa, že počas Q4). Dovtedy sa bude musieť jablková spoločnosť spoliehať na Samsung a LG.

Základný iPhone 12 bude menší ako aktuálny iPhone SE 2. generácie.
Základný iPhone 12 bude menší ako aktuálny iPhone SE 2. generácie.

Firma bude potrebovať v princípe až 4 odlišné zobrazovacie jednotky v troch uhlopriečkach. iPhone 12 (5,4″) a iPhone 12 Max (6,1″) dostanú trochu jednoduchšie OLED displeje so 60 Hz obnovovacou frekvenciou. iPhone 12 Pro (6,1″) a iPhone 12 Pro Max budú mať k dispozícii prepracované panely s podporou až 120 Hz.

BOE sa malo spolu s LG postarať o výrobu 6,1″ displeja pre iPhone 12 Max. Apple ale evidentne nechce riskovať a pokiaľ displeje nie sú prvotriedne, nebude ich do svojich zariadení inštalovať.

Uvidíme, ako to dopadne v praxi. Samotné oneskorenie čínskeho výrobcu nebude mať podľa expertov žiaden vplyv na dátum predstavenia nových smartfónov. Ten je odhadovaný na október 2020.

iPhone 12 - poznáme rozlíšenie všetkých modelov. Poteší vás!
Apple má problém s čínskymi displejmi pre iPhone 12

zdroj

Prečítajte si tiež  Povodeň v Číne neovplyvní produkciu iPhonu
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here