Apple má prísne stanovené normy, ktoré vyžaduje dodržiavať aj od všetkých svojich dodávateľov. Je nemysliteľné, aby displeje pre iPhone neboli dostatočne kvalitné. Presne s takýmto problémom sa však musí cupertinský gigant momentálne vysporiadať. Podľa všetkého BOE nedokázalo dodržať dohodnuté štandardy. Predĺži to dodávky…

Displeje od BOE nie sú kvalitné

Nedávno sme vás informovali o tom, že iPhone 12 bude mať menší problém s dodávkami displejov od čínskej spoločnosti BOE. Podľa prvotných zistení, ich výrobca nestihol odoslať včas, nakoľko neprebehli potrebné testy kvality.

Dnes sa však objavili nové správy, ktoré nevrhajú najlepšie svetlo na tohto najväčšieho producenta zobrazovacích jednotiek z tekutých kryštálov na svete. Uniknutá informácia z dodávateľského reťazca odkrýva detaily celého „prípadu“.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Testy kvality vraj prebehli tak, ako sa pôvodne plánovalo. Ukázali sa tu ale určité nedostatky, ktoré v Apple jednoducho nemohli tolerovať. Šťastie v nešťastí je v tomto prípade snáď iba fakt, že BOE malo dodať „len“ 20% zo všetkých displejov pre iPhone 12. Zvyšok produkcie (80%) od spoločnosti Samsung Display a LG Display by nemal byť v ohrození.

Apple bude zrejme s BOE spolupracovať aj naďalej

Aj keď to možno teraz nevyšlo, nemyslíme si, že Apple bude chcieť okamžite rozviazať spoluprácu s čínskym výrobcom. V tejto situácii by to nepomohlo ani jednej zúčastnenej strane.

V BOE budú ale musieť veľmi rýchlo zapracovať na kvalite, aby dosahovala štandardy, ktoré vyžadujú v jablkovej spoločnosti. Nemyslíme si, že tento dočasný výpadok ohrozí predstavenie budúceho iPhonu 12.

To je naplánované na október 2020 (všetko sa však ešte môže zmeniť). Pokiaľ sa ukážu aj ďalšie problémy, Apple to nebude mať ľahké. Nemaľujme ale čerta na stenu. Hádam sa všetko v krátkom čase vyrieši. Držíme palce…

iPhone 12 - poznáme rozlíšenie všetkých modelov. Poteší vás!
iPhone 12 – poznáme rozlíšenie všetkých modelov. Poteší vás!
Prečítajte si tiež  WhatsApp pre iOS už čoskoro dostane funkciu, ktorú používatelia žiadajú už roky
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.