Možno by si neveril, no aj v Írsku má spoločnosť Apple svoju výrobnú halu, ktorá je však tajná. Ide o jedinú výrobnú halu vlastnenú spoločnosťou Apple na svete (ostatné výrobné haly vlastnia spoločnosti, ktoré pre Apple montujú počítače) a práve o nej do dnešného dňa nevedel absolútne nikto. Redakcii Cultformac sa však nejakým zázrakom podarilo dostať priamo do vnútra a urobiť niekoľko záberov, ktoré by si pravdepodobne už nikdy nevidel!

Tajná výrobná hala!

O tom, že je spoločnosť Apple pomerne tajnostkárska netreba veľa hovoriť, pretože to vie hádam každý jeden z nás. Áno, poslednou dobou sa zdá byť akási otvorená, keďže nové iPhony na internete vidíme o čosi skôr ako príde Keynote, avšak vždy sa objaví niečo nové, inovatívne a tajné, o čom sme doteraz nepočuli a prekvapí nás to. Práve takáto je aj táto výrobná hala, vlastnená priamo spoločnosťou Apple, ktorá sa nachádza v Írsku. Cupertinska spoločnosť pochádzajúca zo Sillicon Valley tu montuje nové iMacy, ktoré potom distribuuje ďalej do sveta.

Nejde však o nijakú novinku, ktorá by tu v tichosti vyrástla pred pár dňami. Táto výrobná hala tu je už neuveriteľných 35 rokov teda od roku 1985, kedy ju dal postaviť Steve Jobs a Mike Markkula. Vtedy bola továreň naozaj malá a jej kapacity dokázali poňať asi len 60 zamestnancov, ktorí tú nastúpili. Avšak, ako roky plynuli, Macy si začalo objednávať stále viac a viac ľudí, čo sa podpísalo pod to, že dnes zamestnáva takmer 4 000 zamestnancov. V tejto továrni musia však panovať naozaj prísne bezpečnostné pravidlá, keďže doteraz, za celých 35 rokov o nej nikto nevedel a robí v nej až 4 000 pracovníkov.

Zatiaľ nikto nevie, prečo ju Apple držalo v tajnosti a dokonca nikto nevie ani to, či je podobných továrni po svete viac. Zatiaľ sa vie iba o jednej a to práve tejto. Na otázku, prečo Apple postavilo továreň práve na takom mieste ako je Írsko odpovedať asi nikto nevie. Podľa údajných špekulácií to môže byť aj z dôvodu daní pre EU.

Prečítajte si tiež  Pripravovaný nový model MacBooku Air dorazí už čoskoro. Dostane 15" displej a čip M2
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.