Spoločnosť Apple ešte v roku 2018 predstavila svojho robota Daisy, ktorý vznikol na to, aby mohol rozoberať staré alebo poškodené iPhony. Zo zariadení sa postupne odstraňujú komponenty a pokiaľ je to možné, tie následne putujú na recykláciu.

Na celý proces sa najnovšie prišla pozrieť youtuberka Sara Dietschy, vďaka ktorej sa dnes môžete do detailu pozrieť na to, ako Daisy vyzerá a funguje v praxi.

V skutočnosti je to omnoho komplexnejší systém pozostávajúci zo štyroch modulov, pričom každý robí niečo iné. Na začiatku sa odstraňuje displej, potom batéria, následne zo zariadenia miznú skrutky a potom jednotlivé komponenty. Tie už putujú na okrúhly pult, kde ich triedi obsluha stroja.

Za rok rozoberie viac ako milión iPhonov 

Apple a nová recyklačná kauzaRobot Daisy sa nachádza konkrétne v továrni v Texase a jeho schopnosti sú prinajmenšom úctyhodné. Nakoľko bol navrhnutý špeciálne pre zariadenia od Apple, v priebehu jedinej hodiny je schopný rozobrať až 200 kusov iPhonov. Za minútu teda celým prístrojom prejdú minimálne tri zariadenia, čo je vzhľadom na ich kompletné rozobratie skoro neuveriteľné.

Prečítajte si tiež  Prečo chce Apple získať váš starý iPhone pri predaji toho nového? Dôvodov je viac

Ako uvádza Sara vo svojom videu, spoločnosť Apple je vďaka tejto technológii schopná rozobrať až 1,2 milióna iPhonov ročne, z ktorých nie len, že spätne získava znovu použiteľné materiály ale takisto aj drahé kovy, ako je napríklad zlato, písali sme tu.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here