Najpopulárnejší obchod s aplikáciami, ktorý v roku 2008 spôsobil skutočnú revolúciu v tom, ako budú vyzerať aplikácie v mobilných zariadeniach sa zrejme dočká zmien, ktoré umožnia lepšie používanie obchodu. Dúfame, že sa týchto zmien dočkáme aj na Slovensku, pretože nie všetky funkcie, ktoré App Store ponúka sú dostupné aj u nás.

Apple má vraj tajný tím, ktorý má zlepšiť App Store

Vyhľadávanie a objavovanie nových aplikácií patrí medzi základné črty App Storu v iOS. V priebehu rokov a aktualizácií sme videli mnoho zmien, ktoré toto vyhľadávanie uľahčovali a to nielen pridaním aplikácií do zbierok či prehľadnejšie triedených aplikácií.

- Reklama -

Naposledy to bolo používanie App Storu v slovenskom jazyku, keďže dovtedy sme ho používali len v angličtine napriek tomu, že táto zmena mohla prísť už omnoho skôr. Na najnovšej zmene v Apple pracuje niečo okolo 100 zamestnancov na projekte “explore changes to App Store”, teda v preklade zmeny v objavovaní v App Store.

Podľa správy, Apple zvažuje pridať do App Storu vyhľadávanie platených aplikácií, kde by developeri aplikácií mali možnosť priplatiť si za vyššie priečky vo výsledkoch vyhľadávania. Konkurenčný Google túto funkciu už má na Androide, kde je využívaná hlavne v kategórii hier.

Ako sme v úvode spomínali, nie všetky funkcie App Storu sú dostupné aj na Slovensku. Medzi niektoré patria aj lepšie výsledky vyhľadávania alebo návrhy kategórií či aplikácií priamo pod vyhľadávacím poľom. Nateraz sú dostupné v americkom obchode, no veríme, že Apple nás neodpíše a v ďalšej aktualizácií iOS zahrnie aj tieto zmeny.

app store-svettaple.sk
app store-svettaple.sk

Zdroj: theverge.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -