Spoločnosť Apple len pár dni dozadu predstavila svoje nové “magické” príslušenstvo pre počítače Mac. Prišla nová klávesnica, nová myš a tiež nový TrackPad, ktorý prináša okrem nového dizajnu aj podporu Force Touch. Pozri si úplne prvý unboxing tejto stále pomerne čerstvej novinky!

Apple Magic TrackPad

Spoločnosť Apple sa rozhodla, že inovuje aj príslušenstvo pre svoje Macy a tak sme sa dočkali novej klávesnice, myšky a tiež TrackPadu alebo dotykovej plochy. Niekomu hold viac vyhovuje ten, niekto privíta skôr myš. Apple myslí na každého. Všetky nové zariadenia prinášajú najväčšiu inováciu najmä v tom, že prišli so vstavanou baterkou, ktorá sa nabíja cez Lightning kábel a taktiež prešli s výnimkou myšky aj zmenou dizajnu. Osobne sa nám páči viac, keď dizajn pôsobí akoby z jedného kusu hliníka od jednej strany až po druhú. Vzniká tak priestor pre batériu ale aj pre novú technológiu Force Touch, ktorú novinka podporuje.

Ešte by som sa chcel vrátiť k dizajnu. Mnohí hovoria, že pri tomto novom magickom príslušenstve tak trocha stratil iskru. Dovolil by som si ale oponovať. Apple vždy milovalo minimalizmus a predošlá generácia Apple Magic Keyboard či Magic TrackPadu bola rovnako krásna ako nové produkty. O tom si ale povieme až v zajtrajšom článku. 🙂

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here