Dlho kritizované Apple mapy, sú vylepšované každý deň. Dočkáme sa toho, keď budú lepšie ako tie od Google?

Každodenná aktualizácia

Apple si zrejme uvedomuje to, že pokiaľ chce byť jednotka v každom smere, musí ponúknuť čo najlepšie mapy. Práve tie sa stali tŕňom v oku mnohým používateľom, ktorí ich niekedy skúsili použiť. Jablková spoločnosť však nezaspala na vavrínoch a na mapách začala tvrdo pracovať. Zdá sa, že konečne našla kvalitný tím, ktorý sa ich snaží zdokonaľovať. Dôkazom toho ma byť aj fakt, že sú aktualizované každý deň! Túto skutočnosť objavil „heyyoudvd“ zo siete Reddit, ktorý sleduje zmeny, ktoré v aplikácií Apple robí. Práve on tvrdí že za posledné týždne jablková spoločnosť opravila viac chýb ako za 2 uplynulé roky, kedy ich spoločnosť predstavila.

AppleMapGlitches
Práve toto sú dôvody, prečo si používatelia vytvorili skôr záporný ako kladný vzťah k týmto mapám – svetapple.sk

Každý z nás môže pomôcť

Každý používateľ Apple máp, ktorý v nich nájde akúkoľvek chybu, môže pomôcť jednoducho tým, že v aplikácií zvolí „oznámiť problém“. To nájdete v pravom spodnom rohu pod tlačítkom „i“. Po novom by tak malo Apple omnoho rýchlejšie reagovať a následne opravovať všetky podnety, ktoré prídu od ich používateľov.

navigation_hero
Apple mapy sú dokonalejšie každým dňom! – svetapple.sk

Budú Apple mapy lepšie ako tie od Google?

Na túto otázku sa síce nedá priamo odpovedať, no s istotou môžme povedať, že sa o to Apple pokúsi. Už len to, že na mapách začali tvrdo makať, je výrazný krok vpred. Pokiaľ však chcú mať lepšie mapové podklady ako súčasná jednotka, musia prejsť ešte dlhú cestu. Prvých výrazných zmien by sme sa mali dočkať už v oficiálnej verzii iOS 8. Dúfajme však, že to nebol len výkrik do tmy a Apple časom skutočne ukáže, že aj ich mapy môžu byť dokonalé!

google-map-logo
Súčasnou špičkou v mapových podkladoch je spoločnosť Google – svetapple.sk

zdroj:appleinsider.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.