Apple možno prestane vyrábať iPhone 12 mini

Prakticky od konca minulého roka počúvame, že 5,4″ iPhone 12 mini je komerčne neúspešný produkt a ľudia si radšej vyberajú väčšie 6,1″ a 6,7″ verzie. Zariadenie disponuje približne 5% podielom na trhu (z produktovej rady iPhone 12), s čím spoločnosť Apple nemôže byť spokojná.

Ako iste viete, v súčasnosti ešte stále pretrvávajú problémy s dodávkami iPhonu 12 Pro a iPhonu 12 Pro Max. V určitých prípadoch sa nedajú zohnať a netýka sa to len Slovenska ale celého sveta.

Technologický gigant to plánuje vyriešiť pomerne svojským spôsobom a od apríla by mohol prestať vyrábať iPhone 12 mini, pričom ho odstaví minimálne na dva mesiace a do továrni presunie produkciu drahších modelov.

Ako poznamenal analytik William Yang, v súčasnosti sa podarilo zvýšiť produkciu najdrahšieho iPhonu 12 Pro Max o 11 miliónov kusov, iPhonu 12 Pro o 2 milióny kusov a stále populárneho iPhonu 11 o 8 miliónov kusov.

Je veľmi prekvapujúce, že aj 6,1″ iPhone 12 zaznamenal nižší dopyt ako obvykle a to aj napriek veľmi podobným schopnostiam a technológiám, ako ponúka drahší iPhone 12 Pro. Apple preto znížilo jeho výrobu o 9 miliónov kusov, čo by sa však spolu s iPhonom 12 mini nemalo odzrkadliť na ich dostupnosti.

Apple bude mať dostatočné zásoby zariadení, ktorých výrobu buď úplne zastaví alebo obmedzí, aby nasýtilo záujem zákazníkov. Na druhej strane však posilní tam, kde akékoľvek zásoby chýbajú. Napíšte nám do komentára, či ešte stále čakáte na svoj vysnívaný iPhone 12 Pro alebo iPhonu 12 Pro Max, alebo vám ho už operátori a obchody konečne dodali. My v redakcií sme s najväčšou verziou takéto „šťastie“ zatiaľ nemali…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJiphonehacks
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.