Pokiaľ „sharujete“ súbory pomocou technológie P2P, môžte byť označovaný ako pirát, keďže práve na to sa daná služba vo veľkom využíva. Je možné, že Apple aplikuje túto technológiu vo svojich smartfónoch a tabletoch. Nepôjde však o nič také, čo by sme nečakali. Každopádne, ak by sa P2P dostal na iOS, ušetril by nám mobilné dáta! 

Nový jednoduchý patent

Apple získalo úplne nový, naozaj jednoduchý patent,, ktorý je vlastne P2P zdieľaním. Nebojte sa, spoločnosť Apple nepatrí medzi tie, ktoré by si nechávali utekať zisky medzi prstami a nový patent by mal len a len podporiť predaje hudby poprípade filmov. Fungovalo by to naozaj jednoducho. Jednoducho by vám napríklad váš kamarát poslal hudbu pomocou službu Air Drop a vám by sa objavila v aplikácií „hudba“.

Tu by však nebola celá, ale napríklad len jej skrátená verzia, prípadne by bola celá „zosivená“ a neodomkla by sa až dokiaľ by ste za ňu nezaplatili v iTunes Music Store. Platenie by mohlo byť jednoduché, podobne ako napríklad pri in-app nákupoch a tak by nám podobné P2P zdieľanie mohlo ušetriť nejaké tie mobilné dáta, keďže by sme hudbu nemuseli stále vyhľadávať. Čo si o tom myslíte? Je to maličkosť, no opäť niečo, čo nám zjednoduší život!

Apple Patnet - svetapple.sk
Apple Patnet – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Google Chrome mení po ôsmych rokoch logo. Prispôsobuje ho operačným systémom!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.