Spoločnosť Apple predstavila svoju novú službu už pred vyše týždňom a taktiež oznámila, že 30. júna sa dostane do 100 krajín z celého sveta. Zo začiatku sme si netrúfali odhadnúť, či medzi krajinami bude aj naše Slovensko, ako sme však boli informovaní, bude! Prináša to však so sebou niečo, čo tunajší trh zrejme nepoteší. Apple neznížilo cenu tak ako v Rusku!

30. júna za plnú sumu!

A tak sme sa dozvedeli novú informáciu, ktorá potvrdzuje príchod prvej streamovacej služby od spoločnosti Apple aj na naše Slovensko. Aj keď si možno aj ty dúfal, že spoločnosť pozmení ceny tak, ako v Rusku, nestalo sa tak a namiesto 3 eur platíme plných 9,99. Pre rodinné zdielanie potom ostáva taktiež rovnaká cenovka, 14,99 eur.

- Reklama -

Apple tu teda použilo kurz prepočtu dolár=euro a tak je služba u nás drahšia ako v Amerike. Hold, pravdepodobne sme dostatočne rozvinutý trh a za Apple Music si budeme musieť priplatiť. Alebo aj nie. Práve tu sa totiž naskýta šanca pre konkurenciu, ako je napríklad Spotify, ktorá ponúka výrazne nižšiu cenovku a celá naša redakcia si myslí, že jeho používatelia na Apple Music neprejdú a rovnako pôjdu Slováci radšej po tejto službe. Cena je takmer o polovicu nižšia a možno sa dočkáme noviniek, pretože Apple Music určite spôsobil podobným stremovacím službám nemalé problémy a tie musia ponúknuť niečo nové a inovačné.

Apple Music - svetapple.sk
Apple Music – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.