Najnovšia beta verzia aplikácie Apple Music pre Android zrejme odhalila názov pripravovanej aplikácie od spoločnosti Apple, ktorá je venovaná klasickej hudbe. To naznačuje, že jej vydanie nemusí byť príliš vzdialené. Téme sa do hĺbky venoval portál Macrumors.

Minulý rok spoločnosť Apple oznámila kúpu streamovacej služby s názvom Primephonic, ktorá obsahuje funkcie vyhľadávania a prehliadania špeciálne optimalizované pre klasickú hudbu. Technologický gigant uviedol, že najlepšie prvky z Primephonic sa stanú súčasťou Apple Music a poskytnú predplatiteľom lepší používateľský zážitok.

Prečítajte si tiež  Návod: Ako natáčať video na iPhone s prehrávaním hudby na pozadí?

Spoločnosť tiež uviedla, že v roku 2022 spustí novú aplikáciu na prehrávanie skladieb venovanú klasickej hudbe, ktorá bude kombinovať používateľské rozhranie Apple Music so špecializáciou Primephonic. Súčasťou aplikácie mali byť aj funkcie ako sú Lossless či Spatial Audio.

Názov pripravovanej aplikácie nebol v tom čase zverejnený. Riadky kódu, ktoré objavil portál 9to5Google v poslednej beta verzii Apple Music na systéme Android ale naznačujú, že by sa mohla volať „Apple Classical“.

Apple hľadalo aj nového zamestnanca, ktorý by sa venoval službe Primephonic, respektíve Apple Classical…

Spoločnosť Apple nedávno inzerovala pracovné miesto pre dizajnéra UX, ktorý by pracoval na novej samostatnej hudobnej aplikácii.

Podľa opisu práce by mal kandidát „poskytovať odborné znalosti UX a nové perspektívy špeciálne pre Primephonic“ s cieľom pomôcť realizovať osobitý zážitok z klasickej hudby, ktorý by zahŕňal „vizuálne, zvukové a haptické“ aspekty.

Prečítajte si tiež  Recenzia: Kúpil som repasovaný iPhone XS Max so zárukou od tejto spoločnosti. Oplatilo sa?

Začiatkom tohto týždňa spoločnosť Apple urobila ďalší finančný krok súvisiaci s hudbou, keď získala startup AI Music, ktorý využíva umelú inteligenciu na vytváranie personalizovaných zvukových stôp a adaptívnej hudby. Budúcnosť týchto technológií teda ešte môže byť zaujímavá. Nechajme sa prekvapiť!

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -