Spoločnosť Apple vydala Apple Music a s ňou aj funkciu predplatného, ktoré si musíš manuálne zrušiť, ináč ti stiahne spoločnosť automaticky peniaze z účtu potom, ako ti uplynie trial verzia. Toto riešenie sa dá vypnúť v nastaveniach avšak tam sa objavila jedna vec, ktorá nám tak trochu nostalgicky pripomenula minulosť a zároveň ukázala, že ani iOS nie je úplne dokonalé.

Apple, toto tu už 5 rokov nie je 

Spoločnosť Apple prerobila dizajn svojho operačného systému už niekoľko krát avšak výrazné zmeny prišli až v roku 2013 s príchodom iOS 7. Vtedy dostal systém nový material dizajn a podľa mnohých začal tak trocha kopírovať Android. To všetko je síce pekné, ale ako sa zdá, material dizajn sa nedostal úplne všade a Apple sa v jednej časti menu ocitlo opäť v roku 2010, kedy bol predstavený iPhone 4 a iOS 4.

- Reklama -

Pamätníci si určite spomenú, že vtedy bola ikonka, pomocou ktorej sa dali vypínať a zapínať funkcie ešte hranatá a okrúhly tvar dostala až o rok neskôr, v iOS 5. Pokiaľ sa dostaneš do poslednej časti menu, kde sa vypína predplatné, uvidíš úplne identickú ikonku, čo trošku nostalgicky pripomenie starý dizajn systému. Pokiaľ si ikonku objavil aj v iných sekciách menu, určite nám daj vedieť.

Stará ikonka v iOS 8 je ešte z iOS 4 a teda z doby iPhone 4 - svetapple.sk
Stará ikonka v iOS 8 je ešte z iOS 4 a teda z doby iPhone 4 – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.