Na trhu je množstvo skvelých apiek zameraných na predpoveď počasia, ktoré vám vedia poskytnúť presné dáta v reálnom čase. Aj napriek tomu ale väčšina používateľov siaha po defaultnej apke v systéme. Ukáže vám teplotu, riziko prehánok, viditeľnosť a množstvo ďalších dôležitých údajov. V niektorých regiónoch však pribudol aj index kvality ovzdušia.

Hoci to znie ako novinka, v skutočnosti sa s týmto pojmom stretávame už niekoľko mesiacov. Technologický gigant ho po prvýkrát zaradil do iOS 14.3, kedy ho mohli testovať používatelia vo vybraných lokalitách (najmä v rámci USA). Teraz sa však podpora rozšírila aj na ďalšie štáty a funkcia je dostupná vo vybraných mestách v Holandsku, Francúzsku, Taliansku, Španielsku a Kanade. Dokazujú to početné správy od používateľov na sociálnej sieti Reddit a Twitter.

- Reklama -

Ako to funguje?

Index kvality ovzdušia (AQI) je meranie, s ktorým operujú vlády po celom svete. Slúži na indikáciu úrovne znečistenia ovzdušia v mestskom prostredí.

AQI hodnotí kvalitu ovzdušia na škále od 0 (najlepšie) do 500 (najhoršie). Pokiaľ sa pohybujete v prostredí, ktoré je hodnotené ako 151-200 označuje sa “nezdravé“. Mestá s hodnotením 201-300 sú “veľmi nezdravé” a s hodnotením 301-500 už “nebezpečné“.

Meranie sa zobrazuje ako farebný prúžok pod klasickou 10-dňovou predpoveďou v aplikácii Počasie. AQI sa ale môže ukázať aj v aplikácii Mapy alebo oň môžete požiadať hlasovú asistentku Siri.

Samotný operačný systém iOS 14.7 sa v súčasnosti javí ako malý update, ale je pravdepodobné, že postupom času tu pribudnú zmeny a vylepšenia, ktoré nám zjednodušia a zefektívnia prácu s iPhonom. Pokiaľ už testujete iOS 14.7 v rámci vývojárskej beta verzie, dajte nám vedieť v komentároch, ako ste s ňou spokojní.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.