Spoločnosť Apple nie je len profíkom na špičkovú elektroniku a skvelé produkty ale aj na kvalitný marketing, ktorý ocenia fanúšikovia po celom svete. Vôbec totiž nie je taký násilný ako od konkurencie a vďaka dobrým nápadom na reklamu sa Apple dokáže presadiť aj na internete. Dôkazom je napríklad posledný prípad, kedy Apple natočilo niekoľkým hviezdam videoklip.

Výpomoc

Pokiaľ si pozorný a sleduješ hudobnú scénu po celom svete, určite ti neuniklo, že na niektorých videoklipoch sa objavilo jabĺčko a nápis Music. Práve tieto klipy pochádzajú od produkčného tímu spoločnosti Apple, ktoré ich pre známe hudobné hviezdy natočilo, no zároveň tým spropagovalo aj seba či svoju novú streamovaciu službu Apple Music. Konkrétne by sa malo jednať o klip od Pharella s názvom „Freedom“, od Eminema „Phenomenal“ a od Drakea „Energy“, ktorý dokonca Larry Jackson (šéf Apple Music) zdieľal pomocou svojho Twitter účtu.

- Reklama -

Podľa všetkého by malo ísť o spoločnú výpomoc svetoznámych hudobníkov a spoločnosti Apple. Apple im totižto robí neuveriteľné promo, keďže túto spoločnosť sledujú média po celom svete a to isté dostáva Apple od hudobníkov. Minimálne pri streamovacej službe Apple Music. Všetci traja menovaní hudobníci navyše, s Apple spolupracovali aj ináč ako cez videoklipy. Pharell, vystúpil počas dňa Zeme na pôde Apple a zahral vynikajúci koncert pre všetkých zamestnancov, Eminem bol prvým exkluzívnym hosťom rádia Apple Beats1 a Drake vystúpil počas tohtoročnej Keynote. Navyše bude mať svoju vlastnú show práve na rádiu Beats1. Od koho môže mať Apple lepšie promo ako od týchto troch hudobníkov? Z druhej strany je to rovnaké. Od koho môžu mať títo hudobníci lepšie promo ako od Apple?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.