Nová generácia iPadov Pro už doslova klope na dvere. Spoločnosť Apple by mala nové prémiové tablety predstaviť už v najbližších týždňoch. Najväčším pútačom budú OLED displeje, ktoré sa v modelovom rade iPadov objavia vôbec po prvýkrát. Apple však zrejme prinesie aj ďalšiu novinku pre displej, ktorú poznáme z externých monitorov ako PRO XDR Display a Studio Display.

Na sociálnej sieti Weibo sa objavili uniknuté informácie, ktoré naznačujú, že nadchádzajúce modely iPadu Pro budú po prvý raz ponúkať možnosť matného displeja. Novinka bude dostupná ako alternatíva k tradičnému lesklému sklu. Matný displej by mal byť vybavený technológiou, ktorá znižuje odlesky a obsahuje funkciu blokovania modrého svetla na ochranu zraku užívateľov.

Vzhľadom na popularitu matných ochranných fólií pre iPady sa zdá, že Apple by mohol túto možnosť ponúknuť priamo pri kúpe zariadenia. Nie je ešte potvrdené, či bude matný displej využívať rovnakú technológiu nano-textúry podobne ako displeje Pro Display XDR a Studio Display, ktoré sú známe svojou schopnosťou minimalizovať odlesky bez výrazného ovplyvnenia kvality obrazu.

iPad Pro dostane alternatívu pre sklo obrazovky

Nano-textúrované sklo je známe svojou náročnosťou na čistenie kvôli štruktúrovanému povrchu, ktorý môže zachytávať nečistoty. V prípade dotykového displeja by to spôsobovalo značné komplikácie. Zatiaľ totiž nevieme, ako by nový matný displej reagoval na odtlačky prstov a či by táto možnosť bola dostupná aj pre iPad Air novej generácie.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash / David Švihovec (úprava redakcie)

Za touto správou stojí leaker Instant Digital, ktorý tiež naznačil, že iPhone 17 by mohol byť vybavený antireflexným displejom. Ten by vďaka novej technológii mal byť odolnejší proti poškriabaniu.

Viac by sme sa o nadchádzajúcich iPadoch Pro mali dozvedieť už koncom mesiaca, kedy ich Apple plánuje predstaviť. Ak vás zaujímajú novinky týkajúce sa iPadu Pro 2024, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme sa venovali piatim najhorúcejším vychytávkam tohto zariadenia.

Prečítajte si tiež  5 noviniek, ktoré prinesie iPad Pro 2024

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 900 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -