Spoločnosť Apple si nedáva záležať len na svojich naozaj dokonalých produktoch ale dbá aj na životné prostredie či už to pri ich výrobe, alebo pri použití materiálov, ktoré sú pre ich výrobu potrebné. V jednoduchosti by sa to vlastne dalo zhrnúť tak, že Apple nevyrába len najlepšie produkty pre nás ale aj najlepšie produkty pre životné prostredie. Dnes spoločnosť vydala dve videá, ktoré upozorňujú na životné prostredie!

Nové video

Byť najväčším výrobcom elektroniky na svete si vlastne vyžaduje aj svoju daň, minimálne pokiaľ sa na vec pozrieme z pohľadu, že Apple predalo 74 500 000 iPhonov 6 len za posledné 3 mesiace roku 2014. Dnes by to možno veľa ľudí nenapadlo, no o pár rokov bude z týchto zariadení množstvo elektronického odpadu, ktorý nie je jednoduché skladovať. Netreba sa však obávať. Apple si dobre uvedomuje, že kvantá zariadení, ktoré vyrába tu nebudú na veky a práve preto sa stará aj o to, aby sa dali po dobe svojej životnosti efektívne zrecyklovať.

Navyše sa pomerne dosť snaží aj v iných odvetviach ako napríklad pri úspore elektrickej energie, kedy svoje dátové centrá, ktoré sa nachádzajú po celom svete nenapája zo verejných elektrárni ale predovšetkým zo svojich vlastných solárnych elektrárni, čim je veľmi šetrné aj k prírode. Prednedávnom spoločnosť dokonca kúpila les na to, aby si mohla vyrábať všetok papier, ktorý potrebuje vyprodukovať, a to takým spôsobom aby neboli ohrozené porasty v danom lese. Inými slovami, kým vyrúbe druhú časť lesa, tá prvá už dorastie. Spoločnosť teda myslí v ekologickom duchu a to je veľmi dobre. Pozrite si nové video, ktoré zverejnila!

Prečítajte si tiež  Tieto iPhony lokalizujete v appke Find My iPhone aj keď sú vypnuté
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.