Apple navštívi Samsung aby prediskutoval mimoriadne dôležitú tému. Tím pracovníkov bude vyslaný do Južnej Kórei, kde si má diskutovať o možných problémoch spojených s produkciou DRAM a NAND čipov. Za všetko môže spor medzi Japonskom a Kóreou.

Apple navštívi Samsung

Stretnutie, ktoré by možno nikto nepovažoval za reálne by sa malo v dohľadnej dobe odohrať priamo v Južnej Kórei, v pobočke spoločnosti Samsung. Pôjde o priateľské obchodné jednanie. Juhokórejský gigant dodáva nie len displeje ale aj iné komponenty pre produkty Apple. Jedná sa napríklad o DRAM A NAND.

Nachádzajú sa vo všetkých iPhonoch. Teraz je ale ich produkcia ohrozená. Tak isto môže byť negatívne ovplyvnená aj výroba OLED displejov. Dôvodom sú spory, ktoré má Južná Kórea aktuálne s Japonskom. O to väčší problém to je, lebo sa blíži september a predstavenie nových iPhonov. Práve tie potrebujú displeje od Samsungu včas. Presne preto sa stretnú zástupcovia jednych z najväčších “konkurenčných” spoločností na svete aby odvrátili prípadné riziko.

Spor s Japonskom

Spor medzi japonskom a kóreou má siahodlhú históriu. Nedávno ale vyústil na vrchol. Týka sa ešte druhej svetovej vojny, kedy boli za japonskej okúpácie Južnej Kórei muži druhej menovanej krajiny nútený pracovať pre japonské továrne a kórejské ženy nútené k prostitúcii. Pozostalí a rodinní príslušníci požadovali odškodnenie od Japonska, ktoré bolo podporované aj kórejskými súdmi.

Japonsko však tvrdí, že táto záležitosť už bola dávno vyriešená a že zaplatilo milióny dolárov v kompenzácii v roku 1965. Južná Kórea samozrejme s týmto stanoviskom nesúhlasí a tak vzniká konflikt. Japonsko sa rozhodlo “roztrhať” dlhotrvajúce dohody o voľnom obchode medzi krajinami týkajúce sa chemikálii, ktoré sú nevyhnutné pre produkciu čipov. Tu ale vznikol práve problém pre samotné Apple.

Apple bude potrebovať dostatok RAM a flash pamäte

Ako už bolo naznačené vyššie, Apple bude teraz potrebovať v krátkej dobe získať dostatočné množstvo RAM a flash pamätí na to aby mohol začať predávať svoj nový iPhone, ktorého premiéra je pripravená v septembri. Ak by sa k ním firma nedostala včas, môže to ohroziť výrobu. Tým sa môže spomaliť predaj, nakoľko zariadenia nebudú na trhu v dostatočnom množstve a následok môže mať veľký, negatívny vplyv na koncoročný zisk.

Zaujímavé je, že Donald Trump, prezident USA, odkiaľ pochádza aj Apple urobil nedávno vyhlásenia, ktoré stoja na strane Japonska. Hoci sa teda krajina snaží v spore zohrávať neutrálnu úlohu, evidentne ho čiastočne ovplyvňuje. V tomto prípade však vo svoj vlastný neprospech, keďže Apple patrí medzi najväčšie firmy v krajine a do štátneho rozpočtu odovzdá ročne milióny dolárov.

Apple navštívi Samsung. Diskutovať budú o iPhone. s- svetapple.sk
Apple navštívi Samsung. Diskutovať budú o iPhone. s- svetapple.sk

zdroj: 9to5mac.com

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here