Apple počas minulého roka predstavil hodinky, ktoré ako prvé ponúkli technológiu EKG čím si na trhu získali prakticky ročný náskok pred konkurenciou. Dnes sa inšpiruje Samsung s hodinkami Galaxy Watch Active 2. Tie by mali ponúknuť prakticky to isté. Apple Watch Series 4 budú mať pred Samsungom náskok.

Apple Watch Series 4 budú mať pred Samsungom náskok. Ten sa inšpiroval

Hovorte si čo chcete, technologický svet je dnes už raz taký. Kedysi bolo okopírovanie nejakej technológie absolútnym barbarstvom a firmy sa medzi sebou súdili dlhé mesiace či roky. Dnes je t bežná prax a ak príde jedna firma s niečim pokrokovým čo behom roka okopíruje každý konkurent, nikto sa už nad tým nepozastavuje.

Apple Watch Series 4 budú mať pred Samsungom náskok aj naďalej. - svetapple.sk
Senzor EKG od Samsungu. – svetapple.sk

Samusng urobil teraz to isté. Na trh sa chystá uviesť svoje úplne nové hodinky Galaxy Watch Active 2, ktoré prinesú možnosť merania EKG rok po tom akú ju priniesli hodinky od Jablkovej spoločnosti. Apple Watch Series 4 budú pred Samsungom popredu. Dôvod je jednoduchý. Samsung a jeho nový produkt bude musieť chvíľu počkať. Čakali aj v Cupertine takže to nie je žiadnym prekvapením

Čakanie rovnako ako Apple

Ako určite viete, Apple Watch Series 4 majú možnosť merania EKG. Problémom je ale to, že ju nemôžeme používať. Jedná sa o povolenia, ktoré Samsungu určite budú minimálne pol roka chýbať. Predstavenie novinky je naplánované na koniec budúceho mesiaca.

Apple Watch Series 4 budú mať pred Samsungom náskok aj naďalej. - svetapple.sk
Samsung Galaxy Watch Active 2. – svetapple.sk

Pravdepodobne ako súčasť predstavenia novej generácie modelu Galaxy Note. Ako sa ale ukazuje, funkcia EKG by mala byť dostupná až niekedy v polovici roka 2020. Vyzerá to teda ešte na dlhšiu čakaciu dobu akú mala spoločnosť Apple. Anonymné zdroje ale potvrdzujú, že táto čakacia doba môže byť relevantná. US Food and Drugs Administration, ktorá práve takéto produkty schvaľuje to podľa všetkého nestihne skôr.

No a keď už Samsung Apple v niečom dobehne, nechajme sa prekvapiť, čím zase Apple Samsung tento rok predbehne. To, že o necelé dva mesiace uvidíme Apple Watch Series 5 je úplna samozrejmosť. Hodinky budú nabité funkciami. Akými, to ešte netušíme.

Apple Watch Series 4 budú mať pred Samsungom náskok aj naďalej. - svetapple.sk
Apple Watch Series 4 budú mať pred Samsungom náskok aj naďalej. – svetapple.sk

zdroj: bgr

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here