Doterajšie predpoklady hovoria o tom, že iPhony by konečne mali dostať výraznejšie navýšenie RAM. O dodávanie operačnej pamäte by sa mala postarať spoločnosť Samsung, no zatiaľ iba v prípade zariadení určených pre čínsky trh. Dôvodom je podliehanie jablkovej spoločnosti voči tlaku americkej vlády. V prípade nákupov operačnej pamäte môžu zohrať hlavnú rolu predpisy, ktoré sa zameriavajú na poplatky za vývoz a dovoz.

Prečítajte si tiež  Apple láka na prémiové verzie. iPhone 15 Pro a 15 Pro Max dostane tieto exkluzívne funkcie

Spoločnosť Apple plánuje kúpiť od spoločnosti YMTC 128-vrstvové čipy NAND na použitie v iPhone. Tieto čipy sú údajne o jednu alebo dve generácie pomalšie ako čipy vyrábané spoločnosťami Micron a Samsung, no zároveň sú minimálne o 20% lacnejšie.

Ešte v októbri sa objavila správa, že spoločnosť Apple zastavila svoje plány na nákup komponentov od spoločnosti YMTC. Tieto informácie sa napokon zdajú ako pravdivé a gigant z Cupertina s najväčšou pravdepodobnosťou zazmluvní na nákup Samsung electronics.

iPhone 14 Plus vo fialovej farbe - displej a operačný systém iOS 16
Zdroj: AppleInsider

Ak sa tento scenár vyplní, čipy NAND od spoločnosti Samsung by sa mali používať od roku 2023 v telefónoch určených pre čínsky trh. Za posledných 20 rokov vyrábala spoločnosť Samsung procesory pre iPhone a iPad, pamäť RAM ale aj iné komponenty ako napríklad obrazovky pre iPhone 14 Pro.

Bidenova administratíva zaviedla nové vývozné zákony s cieľom posilniť americkú výrobu procesorov a vyhnúť sa potenciálnym bezpečnostným problémom. Spoločnosť YMTC bola v októbri 2022 zaradená na americký zoznam neoverených spoločností, čo znamená, že existujú obmedzenia nákupu, ktoré ovplyvňujú hlavne spoločnosť Apple.

Na záver len chceme pripomenúť náš SvetApple bazár, v ktorom dnes nájdete viac ako 500 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here