Zoznam zastaraných produktov a zariadení z produkcie spoločnosti Apple sa opäť o niečo rozšíril. Od dnešného dňa je dvojica tabletov iPad Air 2 a iPad mini 2 oficiálne vedená ako historická a zastaraná. Jablková spoločnosť tak učinila z dôvodu ich posledného predaja, od ktorého uplynulo už 5 rokov.

Prečítajte si tiež  Tieto iPady bude podporovať pripravovaný iPadOS 16. Nastanú tu zásadné zmeny

Zdá sa to až neuveriteľné, no iPad Air 2 bol prvýkrát uvedený na trh v októbri 2014. Tento tablet bol prvým iPadom Air, ktorý priniesol technológiu so snímačom odtlačkov prstov Touch ID, ktorá sa v základných iPadoch využíva dodnes. „Dvojkové Airko“ využívalo procesor Apple A8X a mal laminovaný displej bez medzier, vďaka čomu bol výrazne tenší ako pôvodný iPad Air.

Druhý zastaraný kolega sa na trhu objavil ešte o čosi skôr. iPad mini 2, uvedený na trh v novembri 2013 bol hovorovo známy ako iPad mini Retina a to vďaka svojmu displeju Retina s rozlíšením 2048 x 1536. Inak bol vizuálne totožný so svojím predchodcom, hoci bol o niečo ťažší a hrubší. Tablet používal procesor A7 a koprocesor M7, ktorý bol pôvodne uvedený ešte v iPhone 5s.

Zdroj: Apple

Zoznam zastaraných zariadení obsahuje produkty, ktoré spoločnosť Apple prestala distribuovať na predaj pred viac ako piatimi rokmi a pred menej ako siedmimi rokmi. Apple poskytuje servis a náhradné diely pre historické zariadenia do 7 rokov alebo v súlade so zákonom v špecifických krajinách a dostupnosťou náhradných dielov.

Ako si na iPad Air 2 alebo iPad mini 2 spomínate vy? Vlastnili ste niekedy jeden zo spomenutej dvojice iPadov? Podeľte sa s nami o vaše názory a postrehy v sekcii komentárov pod článkom.

Prečítajte si tiež  Nové Apple Watch majú problémy s displejom. Apple to už rieši

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -