Pokiaľ patríš medzi zarytých “Applistov,” určite si si všimol, že medzi jeho klasickými produktami nájdeme aj produkty, ktoré sú červenej farby. Patria tu napríklad iPody či obaly a príslušenstvo, dodávané k iPadom, iPhonom či MacBookom. Apple sa tiež pridáva do boja proti AIDS. Presne cez produkty, ktoré sú označované aj logom (RED). Z nich putuje príspevok do boja proti zákernej chorobe.

Propagácia

Apple propaguje boj proti AIDS počas celého roka, rovnako tak sa dajú po celý rok zakúpiť produkty tejto farby. 1.december je ale svetový deň v boji proti zákernému ochoreniu a tak naň spoločnosť aj patrične upozorňuje. Tak napríklad v AppStore nájdeme aplikácie, ktoré sú promované logom (RED), vďaka čomu vieme, že práve kúpou týchto aplikácií prispejeme nadácií, ktorá sa snaží minimálne upozorniť na riziko tejto nebezpečnej choroby. To ale ani zďaleka nie je všetko.

Na oficiálnych stránkach potom môžeme nachádzať fotografie, ktoré ukazujú práve červené produkty vedľa seba a tiež vysvetľujú čo to logo (RED) vlastne znamená. Azda najviac sa budú čudovať niektorí návštevníci Apple Store po celom svete. Všade totiž zčervenalo logo, čo je trošku zvláštne, nakoľko Apple používa výhradne bielu farbu. Áno, aj to má za príčinu tento deň. Rovnako tak Apple mení farbu loga na zelenú, počas svetového Dňa Zeme. Máš doma nejaké červené produkty aj ty? 🙂

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here