Apple Park je jedna z najzaujímavejších stavieb súčasnosti. Nejde len o nádherne vypracované detaily ale aj materiály, ktoré tu boli vo veľkom použité. Hovoríme napríklad o dreve, kvalitných plechoch no najmä o skle, ktoré je doslova všade. Apple tu má dokonca najväčšie zaoblené sklenené tabule na svete. Ako sa ale ukazuje, nie všetko pekné, je aj praktické!

Nehoda

Apple Park ešte ani nebol poriadne otvorený a už si so sebou nesie problémy spojené s používaním. Netvrdíme, že za to môže 100% firma Apple ale podieľala sa na tom, že niekto sa už stihol v Apple Parku, respektíve v hlavnom kampuse zraniť. Reč je o obrovských sklenených tabuliach, ktoré sa nachádzajú po celom obvode budovy a na každom jednom jej poschodí.

- Reklama -

Dokonca by sme povedali, že ich nie je ľahké prehliadnuť ale to by sme asi krivdili tým, ktorí si na nich ublížili. Sklo sa síce odráža avšak niekedy si to proste človek nevšimne. Ak v prostredí, kde je sklo takmer všade pracuje niekoľko tisíc pracovníkov, je to asi na dennom poriadku, že sa ľuďom stávajú nehody. Navyše dnes je doba mobilných zariadení. Často krát nevenujeme pozornosť tomu, kam práve ideme a môže to skončiť zlomeným nosom či rozbitým displejom na iPhone. Nič z toho samozrejme nie je príjemné.

Už z minulosti je dobre známe, že Apple svojimi riešeniami so sklom neurobilo práve najlepšie. Efektný dizajn si totižto vyžiadal nejednu žalobu, ktorú zákazníci na spoločnosť podali pre nedostatočnú bezpečnosť a ochranu zdravia pri vstupe do pobočiek Apple Store. Apple sa trestu síce vyhlo avšak muselo urobiť bezpečnostné opatrenia. V tomto prípade vylepilo bezpečnostné značky na sklenené tabule vo svojich prevádzkach na miesta, kde sú dobre viditeľné. Kazí to síce vizuálny dojem ale plní to účel.

Hádam sa zamestnanci poučia a nabudúce si budú dávať o niečo väčší pozor. Predsa len, keby sa sklo náhodou rozbilo (aj keď to vraj nie je možné pri bežnom náraze), mohlo by spôsobiť naozaj nepríjemné, možno aj smrteľné zranenia. To nikto nechce.

Všadeprítomné sklo spôsobuje v Campuse problémy - svetapple.sk
Všadeprítomné sklo spôsobuje v Campuse problémy – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here