Spoločnosť Apple predstavila svoj nový platobný systém ešte v januári tohto roku a jeho funkčnú verziu vydala spolu s veľkou aktualizáciou iOS 8.1. Každopádne, Apple Pay bolo možné používať len v Amerike, no to by sa už časom malo zmeniť. Možno dokonca v polke apríla!

Apple Pay v apríli!

Zdá sa, že prichádza jedna skvelá správa pre Európanov, ktorý sa už nevedia dočkať toho, kedy po prvýkrát prídu k terminálu v obchodnom dome a namieria naň namiesto svojej kreditnej karty svoj nový iPhone 6/6 Plus či hodinky Apple Watch (ktoré sa však ešte nezačali vyrábať). Asociácia Visa Europe oznámila, že technológie pre zavedenie infraštruktúry, umožňujúcej zavedenie platobných terminálov, ktoré podporujú funkciu “tokenizácie” a teda službu, ktorú využíva aj samotný Apple Pay, bude dostupná už v polovici apríla.

Tokenizácia je špeciálny spôsob transakcie, pri ktorom sa vytvorí náhodný, jednorázový kód, ktorý predstavuje identifikáciu používateľa kreditnej kary, čím sa platba stáva o niečo bezpečnejšia ako obvykle. Inými slovami povedané, vaše údaje nikde “nelietajú” a sú bezpečne zakódované!

Služba Apple Pay žne obrovský úspech
Služba Apple Pay žne obrovský úspech

Riaditeľ Visa Electronics však dodáva, že termín nie je definitívny a pravdepodobne sa príchod Apple Pay mierne omešká. Každopádne máme aspoň akú takú predstavu o tom, kedy konečne začneme v Európe platiť pomocou našich iPhonov.

- Reklama -

Tiež samozrejme nie je jasné, kedy sa Apple Pay dostane na slovenský či český trh. Môže to byť presný dátum, kedy začneme pomocou tejto služby platiť v celej Európe, no taktiež úplne iný dátum, keďže by malo prísť ešte k istej dohode medzi Apple a bankou. Každopádne sa nechajme prekvapiť a dúfajme, že nám Apple aj samotné slovenské či české banky sprostredkujú službu aj v našich dvoch “malých” štátoch! 🙂

Kompatibilita Apple Pay - svetapple.sk
Kompatibilita Apple Pay – svetapple.sk
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.