Spoločnosť Apple predstavila svoj nový platobný systém ešte v januári tohto roku a jeho funkčnú verziu vydala spolu s veľkou aktualizáciou iOS 8.1. Každopádne, Apple Pay bolo možné používať len v Amerike, no to by sa už časom malo zmeniť. Možno dokonca v polke apríla!

Apple Pay v apríli!

Zdá sa, že prichádza jedna skvelá správa pre Európanov, ktorý sa už nevedia dočkať toho, kedy po prvýkrát prídu k terminálu v obchodnom dome a namieria naň namiesto svojej kreditnej karty svoj nový iPhone 6/6 Plus či hodinky Apple Watch (ktoré sa však ešte nezačali vyrábať). Asociácia Visa Europe oznámila, že technológie pre zavedenie infraštruktúry, umožňujúcej zavedenie platobných terminálov, ktoré podporujú funkciu „tokenizácie“ a teda službu, ktorú využíva aj samotný Apple Pay, bude dostupná už v polovici apríla.

- Reklama -

Tokenizácia je špeciálny spôsob transakcie, pri ktorom sa vytvorí náhodný, jednorázový kód, ktorý predstavuje identifikáciu používateľa kreditnej kary, čím sa platba stáva o niečo bezpečnejšia ako obvykle. Inými slovami povedané, vaše údaje nikde „nelietajú“ a sú bezpečne zakódované!

Služba Apple Pay žne obrovský úspech
Služba Apple Pay žne obrovský úspech

Riaditeľ Visa Electronics však dodáva, že termín nie je definitívny a pravdepodobne sa príchod Apple Pay mierne omešká. Každopádne máme aspoň akú takú predstavu o tom, kedy konečne začneme v Európe platiť pomocou našich iPhonov.

Tiež samozrejme nie je jasné, kedy sa Apple Pay dostane na slovenský či český trh. Môže to byť presný dátum, kedy začneme pomocou tejto služby platiť v celej Európe, no taktiež úplne iný dátum, keďže by malo prísť ešte k istej dohode medzi Apple a bankou. Každopádne sa nechajme prekvapiť a dúfajme, že nám Apple aj samotné slovenské či české banky sprostredkujú službu aj v našich dvoch „malých“ štátoch! 🙂

Kompatibilita Apple Pay - svetapple.sk
Kompatibilita Apple Pay – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.