Jedna z najväčších spoločností sveta sa neustále snaží rozširovať svoju platformu, vďaka čomu sa stretávame s funkciami, ktoré sú v bežnom živote veľmi prínosné. Reč je aj o platení za pomoci technológie Apple Pay. Po novom však iPhone dokáže už aj prijímať platby prostredníctvom vylepšenej funkcie „Tap to Pay“.

Tým, že každý jeden model od roku 2014 (iPhone 6 a iPhone 6 Plus) obsahuje aj NFC čip, sa vývojári rozhodli rozšíriť jeho funkcionalitu. Z mobilného zariadenia sa teda môže stať aj jednoduchý prenosný terminál, ku ktorému priložíte iPhone alebo kartu a následne prebehne transakcia. Celé to trvá sotva sekundu, takže je to veľmi rýchle.

Služba bude užitočná či už vrámci obchodu alebo jednoduchých transakcii medzi dvoma používateľmi. Ak budete chcieť so svojim kamarátom alebo kolegom vyrovnať účet, jednoducho do zariadenia naklikáte cenu a následne ho priložíte ku jeho iPhonu. Nebudú potrebné žiadne iné aplikácie, čím sa celý proces zjednoduší.

Zatiaľ len na jedinom mieste 

tap to paySamozrejme, na to, aby sa to stalo realitou, musí prejsť tento systém ešte ešte mnohými testami. Funkcia bola síce oznámená, no zatiaľ sa nedostala ku verejnosti. Apple však už skúša jej schopnosti na jednom zaujímavom mieste.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 a iPhone 14 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Ide konkrétne o návštevnícke centrum Apple Parku (Apple Visitor Centre), ktoré sa nachádza priamo v americkom Cupertine. Technologický gigant tu prevádzkuje malý obchod a takisto kaviareň.

Práve v spomínanom obchode si potom môžete zaobstarať produkty (tričká, hrnčeky atď), ktoré nikde inde vo svete nenájdete. Po novom ich navyše zaplatíte aj unikátnym spôsobom.

Môžeme predpokladať, že Apple už čoskoro začne testovať technológiu Tap To Pay aj v iných svojich pobočkách, ktoré má rozmiestnené po celom svete. Pravdepodobne však bude trvať mesiace, ak nie roky, kým sa dostane aj ku bežným používateľom na Slovensku. Dúfajme však v lepší scenár. Dajte nám vedieť do komentára, čo si myslíte o tejto novinke vy. Tešíme sa na vaše reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -