Platobná služba Apple Pay na americkom trhu neustále rastie a je dostupná stále vo väčšom počte bánk. Posledné rozšírenie dostupnosti sa týka viac než 50 bánk, vďaka ktorým bude počet používateľov Apple Watch, iPhonov a iPadov narastať.

Spojené štáty vedú

Nové rozšírenie sa týka rôznych bánk pôsobiacich na americkom trhu, ktoré neboli pridané hneď po uvedení služby. Apple Pay bola uvedená s iPhonom 6 a toho času službu podporovalo len malé množstvo bánk.

- Reklama -

Apple Pay je oficiálne spustená v Spojených štátoch, Kanade, Austrálii a Spojenom kráľovstve. Čína sa dočká Apple Pay pravdepodobne čoskoro, pretože Apple sa zameriava na expanziu svojich služieb práve na čínsky trh. Pokým v Spojených štátoch Apple Pay podporujú už stovky bánk či podobných inštitúcií, napr. v Spojenom kráľovstve je to len 15 bánk. Podobné rozšírenia Apple uvoľnuje približne každý mesiac, ale len v Spojených štátoch.

A čo zvyšok Európy?

Kedy bude Apple Pay dostupná v ostatných štátoch Európy nevedno, no je čudné, že napr. ani veľké európske štáty ako Francúzsko, Taliansko či Nemecko Apple Pay nemajú. Či sa tejto služby dočkáme na Slovensku tento rok nie je známe, no ak áno, väčšina používateľov najnovších iPhonov či iPadov by konečne mohla platiť pri nákupoch priložením iPhonu k terminálu.

square-apple-pay

Zdroj: 9to5mac.com

- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here