Spoločnosť Apple počas minulého roka predstavila službu Apple Pay, pomocou ktorej je možné platiť s iPhonom v obrovskom množstve obchodov po celej Amerike. Táto služba je veľmi praktická ale ešte väčším prínosom je, pokiaľ ju používaš na Apple Watch. Na svojich hodinkách ju použva až 79% respondentov posledného prieskumu!

Prieskum

Najnovší prieskum vo Veľkej Británií preukázal, že až 79% používateľov dáva prednosť plateniu cez Apple Pay na hodinkách Apple Watch ako na iPhone. A má to jeden jediný dôvod. Apple Watch má totiž používateľ stále na ruke.

To znamená, že akonáhle má zaplatiť, iba priloží hodinky k terminálu a všetko prebehne hladko a bez zbytočného zdržiavania. iPhone má v tomto smere jasnú nevýhodu, nakoľko ho používateľ nosí vo vrecku.

Ono nie je nič komplikované zariadenie vytiahnuť z vrecka, priložiť ho k terminálu a následne opäť do vrecka vložiť ale povedzme si na rovinu, pri Apple Watch stačí len zdvihnúť ruku a tým to končí.

Práve preto majú používatelia radšej platenie cez hodinky ako cez iPhone. Navyše, na to aby človek platil kartou zas nemusí robiť o toľko viacej úkonov, ako keby mal platiť iPhonom. Práve preto je čaro celého platobného systému skryté niekde v Apple Watch a my sa už nevieme dočkať, ako to celé vyskúšame!

Kompatibilita Apple Pay - svetapple.sk
Kompatibilita Apple Pay – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Apple Pay v USA podporujú nové banky, na Slovensku stále nič
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.