Steve Jobs, zakladateľ spoločnosti Apple doslova nenávidel technológiu stylusu a teda „dotykového pera“. Preferoval vlastné prsty a kapacitné displeje. Apple si v roku 2010 podalo patent na svoje vlastné pero, ktoré je ako sa zdá naozaj revolučné a do sveta stylusov prináša úplné novinky. Nepochybujeme, že pokiaľ ho Apple vyrobí, bude to naozajstná revolúcia!

Apple Pen

Steve Jobs bol osobnosťou, ktorá dbala predovšetkým na svoje produkty. Všetko ostatné, čo sa mu jednoducho nepáčilo zavrhol. Medzi tieto veci patrili aj stylusy, ktorým sa Apple vyhýbalo míľovými krokmi. Doba však značne pokročila a Samsung ponúka naozaj kvalitné, „dotykové“ perá, ktoré sú použiteľné. Hneď po tom, čo sme priniesli prvé správy o patente, čudovali sme sa. Dnes, keď už vieme, aké je špeciálne pero revolučné, je jasné, že by ho v Apple mohli pokojne predstaviť. Ide o to, že pero v sebe obsahuje akcelerometer a gyroskop (samozrejme aj Bluetooth). Vďaka tomu bude schopné zaznamenávať všetko čo ním zapíšete priamo na obrazovku vášho iPhonu, iPadu či dokonca Macu. Pero by dokonca mohlo byť aj klasické atramentové s tým, že pokiaľ by ste písali na papier, automaticky by sa vám uložila aj kópia toho, čo ste písali priamo do iPadu.

- Reklama -

Využitie v školstve a inde

Na prvý pohľad sa to nemusí zdať ako nejaká extra revolučná technológia, no v skutočnosti má Apple v rukách niečo, čo je naozaj skvelé. Mohli by to totiž aplikovať napríklad v školstve, kedy by niekto, kto píše poznámky na papier alebo tabuľu  pomocou „Apple Pen“ zaznamenával učivo aj pre svojich ďalších spolužiakov, ktorým by sa text ukladal do iPadov cez bluetooth. Rovnako by to mohlo byť zaujímavé aj v prípade, že by iOS či OS X dokázalo konvertovať písaný text na ten tlačený, a tak by boli poznámky čitateľné pre všetkých. Technológia, na ktorú si teda Apple podal patent môže byť naozaj skvelá, a tak je otázne, či ju uvidíme aj v sériovej podobe. Každopádne za klasický stylus ju určite označiť nemôžme!

"Apple Pen" - svetapple.sk
„Apple Pen“ – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.