Nebudeme si klamať, keď spoločnosť Apple predstavila svoj prvý stylus Apple Pencil, pomerne dosť s ním šokovala používateľov, nakoľko Steve Jobs túto technológiu v spojitosti s iPhonom vôbec neuznával. Keďže je však iPad určený aj na grafiku a teda kreslenie, podporu originálnej digitálnej ceruzky si doslova pýtal. Firma teda splnila očakávania zákazníkov a predstavila vlastné riešenie, ktoré môžete teraz kúpiť v zľave.

Začnime modernejším stylusom Apple Pencil 2. generácie, ktorý sa nabíja bezdrôtovo po magnetickom pripojení o bočnú hranu iPadu. Jediný model s plochými hranami, ktorý Apple Pencil 2 nepodporuje je iPad 10 z roku 2022. O tom si však napíšeme nižšie. Stylus sa so zariadením páruje cez Bluetooth a jeho dotykový povrch zabezpečuje jednoduché prepínanie nástrojov. Zariadenie okrem obyčajného kreslenia sleduje aj silu stlačenia (upravuje hrúbku ťahu), či náklon, vďaka ktorému môžete šrafovať a tieňovať.

Cena za túto „hračku“ nie je nízka a Apple si za Apple Pencil 2. generácie pýta až 149 €. Po kliknutí na tento odkaz však stylus kúpite za 110 €, vďaka čomu príjemne ušetríte. Za zvýhodnenú cenu ho majú len tak mimochodom aj autorizovaní predajcovia spoločnosti Apple. Dôležité je tiež zmieniť, že Apple Pencil 2 ponúka až 12 hodín kreslenia na jedno plné nabitie. A to je slušná hodnota.

Apple Pencil 2
Zdroj: Unsplash / Kelly Sikkema

Apple Pencil 1. generácie má podobné funkcie, no funguje ináč 

Ak vlastníte starší iPad s oblým dizajnom, prípadne vyššie spomenutý iPad 10 s plochým dizajnom, kúpiť si musíte staršiu Apple Pencil prvej generácie, ktorá ponúka podobné funkcie ako generácia druhá, no na nabíjanie slúži klasický Lightning port. Ceruzku nabijete tak, že ju na nejaký čas vložíte priamo do nabíjacieho konektora v iPade. Výdrž je tiež slabšia a nepredstavuje 12, ale „iba“ 9 hodín na jedno nabitie.

No a cena? Ak si myslíte, že staršia Apple Pencil bude výrazne lacnejšia, ako tá novšia, tak ste na omyle. Je síce pravda, že pri porovnaní plnej sumy, ktorá štartuje na hranici 119 € ušetríte cca 30 €, avšak po kliknutí na tento odkaz sa Apple Pencil 1 predáva najlacnejšie od 111 €. Výber v tomto prípade závisí len od toho, aký máte doma model. Každopádne, Apple Pencil vám určite odporúčame. Okrem kreslenia s ňou môžete aj ručne písať, či vytvárať myšlienky v aplikácii Freeform (a veľa ďalších).

Apple Pencil 1
Zdroj: Unsplash / Joan Tran

Ak máte osobné skúsenosti s Apple Pencil, dajte nám o nich vedieť do komentára. Tešíme sa na všetky vaše postrehy reakcie.

Prečítajte si tiež  Kúpte si MagSafe nabíjačku na iPhone so skoro tretinovou zľavou. Jej nákup sa oplatí

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -