Spoločnosť Apple v septembri minulého roka predstavila jeden produkt, ktorého existencia je veľmi diskutabilná. Na jednej strane sa k iPadu síce vynikajúco hodí, no na strane druhej ho Steve Jobs odsudzoval a odmietal všetkými možnými spôsobmi. Apple Pencil bola preto prepracovaná do posledného detailu tak, aby s ňou mohol byť aj samotný Jobs spokojný. Dokáže sa však vyrovnať klasickej ceruzke?

Apple Pencil vs. normálna ceruzka

Na jednej strane môžeme pochváliť spoločnosť Apple zato, že podporila mnohých dizajnérov, ktorí potrebovali presne zariadenie ako je iPad Pro a poriadnu kompatibilitu čo sa ceruzky týka. Teraz nemá nikto dôvod siahať po konkurencií, ktorá nefunguje tak dobre ako Apple Pencil. Otázne ale v skutočnosti je, či sa niekto s Apple Pencil dokáže uspokojiť natoľko, že zo svojho repertoára nástrojov vyradí klasickú ceruzku. Odpoveď na túto veľmi zaujímavú otázku ti už o pár sekúnd ukáže video pod článkom, kde sa to podarilo istému YouTuberovi skvele natočiť.

- Reklama -

Môj osobný názor na Apple Pencil je samozrejme veľmi kladný. Sám študujem na umeleckej škole a kresleniu návrhov sa venujem pomerne často. Sem tam si niečo nakreslím aj v digitálnej forme, no je to len cez grafický tablet priamo do počítača. Na tablete sa mi nikdy nekreslilo dobre. Apple Pencil ani iPad Pro som spolu v ruke nemal, no akonáhle sa ku mne dostanú, očakávam, že tieto produkty sadnú. Neviem prečo, ja Applu jednoducho verím. Uvidíme. Recenziu sa pokúsime priniesť už v najbližších týždňoch tak nás sledujte!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here