Ak sa tešíte na iPad Pro 2021 či iPad mini 6. generácie, ktoré sa odprezentujú už 20. apríla 2021 na prvej tohtoročnej Keynote, zbystrite pozornosť. Apple neukáže iba nové zariadenia, ale tak isto sa zameria aj na niektoré príslušenstvo.

Okrem jarnej kolekcie krytov pre iPhone 12 sa zákazníci môžu tešiť aj na tretiu generáciu Apple Pencil, o ktorej sa už dlhšiu dobu diskutuje. Ak sa tešíte na prepracovaný dizajn, rovno vás mierne sklameme. Správa od 9to5mac informuje, že sa dočkáme len inej povrchovej úpravy, ktorá už nebude matná ale lesklá (tak ako na prvej generácii Apple Pencil). Koniec koncov, rovnako to naznačoval aj tento nedávny únik.

- Reklama -

Prevažne menšie technické vylepšenia

Pretože je Apple Pencil veľmi obľúbené príslušenstvo medzi majiteľmi iPadov, výrobca sa zameria na jeho zdokonalenie. Zrejme nemusíme očakávať žiadne revolučné úpravy či zmeny, no ak si potrpíte na presnosti, v tomto smere by sa mohla tretia generácia mierne zlepšiť.

V spolupráci s iPadom ponúkne “skutočnejší” používateľský zážitok, vďaka čomu budete mať pocit, ako by ste kreslili s normálnou ceruzkou.

Aby toho nebolo málo, zariadenie môže disponovať aj niekoľkými novými gestami, vylepšeným párovním, dlhošou výdržou batérie na jedno nabitie či rýchlejším nabíjaním. V súčasnosti ešte nepoznáme detaily ako cenu či dátum začatia predaja, no pokiaľ sa leaker Uncle Pan nemýli, múdrejší budeme už na budúci týždeň v utorok.

Všetko plánujeme sledovať tak ako vždy na našom webe či sociálnych sieťach a pokiaľ sa objavia ďalšie informácie, budete o nich vedieť medzi prvými.

Napíšte nám do komentára, či sa tešíte na novú Apple Pencil 3 alebo ste spokojní s jej aktuálnou druhou, prípadne prvou generáciou.

- Reklama -
ZDROJ9to5mac
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here