Hoci o budúcom iPhone 15 zatiaľ vieme veľmi málo, niektoré postupy súvisiace s vývojom nadchádzajúcej generácie smartfónov sú známe už teraz. Spoločnosť Apple bude naďalej získavať modemové čipy od spoločnosti Qualcomm pre modelový rad iPhone 15. Spoločnosť Qualcomm uviedla, že bude dodávať drvivú väčšinu modemových čipov pre zariadenia Apple, napriek predchádzajúcim očakávaniam, že bude dodávať len zlomok modemových čipov.

Prečítajte si tiež  iPhone 15 a iPhone 15 Pro: Cena, dizajn, výdrž batérie a všetky novinky, ktoré potrebujete vedieť

Spoločnosť Qualcomm ešte minulý rok uviedla,  že v roku 2023 bude dodávať 20% modemových čipov spoločnosti Apple, čo signalizuje potenciálny prechod na vlastné modemové čipy z dielne Apple. Jablková firma sa snaží znížiť svoju závislosť od spoločnosti Qualcomm tým, že vyvíja vlastnú modemovú technológiu vo vlastnej réžii. Tá však s najväčšou pravdepodobnosťou nedorazí skôr ako v roku 2024.

Analytici uvádzalú, že aj napriek pozastaveniu vývoja sa na vlastnom modemovom čipe stále pracuje. Modem od spoločnosti Apple je podľa všetkého v štádiu testovania, no zatiaľ nevyhovuje použitiu v iPhonoch ani v iných zariadeniach.

Modemový čip Qualcomm
Zdroj: MacWorld

Spoločnosť Apple začala v roku 2017 právny boj proti spoločnosti Qualcomm a obvinila ju z nespravodlivého vyberania licenčných poplatkov za technológie. Apple pôvodne chcelo rozviazať spoluprácu so spoločnosťou Qualcomm počas prechodu na 5G a namiesto toho si zazmluvniť Intel. Spoločnosť Intel však nebola schopná vyrábať čipy 5G, ktoré by spĺňali normy spoločnosti Apple a preto plán stroskotal.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -