Ešte koncom minulého mesiaca sme informovali o pomoci Apple v boji s lesnými požiarmi. Táto živelná pohroma neutíchla a rozšírila sa z Kalifornie aj do Oregonu. Tim Cook dnes zverejnil tweet, v ktorom sľubuje ďalšiu pomocnú ruku pre hasičov a záchranárov na západnom pobreží.

Apple poskytne finančnú pomoc

Vysoké teploty, dlhodobé suchá a silná „blesková“ búrka sa spoločne postarali o rozsiahle požiare v severnej Kalifornii. Celkovo vzniklo 367 samostatných ohnísk. Hasiči už eliminovali väčšinu z nich. Napriek tomu sa ale objavili zdevastované oblasti v okresoch Santa Clara, Santa Cruz, Napa a Sonoma.

Ešte väčším problémom je aktuálne horúce a veterné počasie. Práve to prírodnému živlu každodenne nahráva. Neustále tak vznikajú nové ohniská, ktoré sa vyskytujú napríklad vo Fresne alebo Madere. Na týchto miestach oheň spálil viac ako 175 000 akrov pôdy.

Omnoho horšie je to ale v Južnom Oregone. Tu odhady hovoria o viac ako milióne akrov spálenej pôdy. Podobne je na tom Washington. Živelná pohroma môže trvať až do prvej polovice októbra. V tomto období sa zvyčajne zmení počasie, ktoré ukončí každoročné trápenie.

Spoločnosť Apple neustále sleduje dianie vo svete. Akonáhle sa vyskytnú podobné katastrofy, rada poskytne pomocnú ruku. Pekný príklad sme mohli vidieť aj po nedávnom výbuchu v Bejrúte. Výška finančnej pomoci pochopiteľne nie je známa. Určite sa ale bavíme o niekoľkých miliónoch dolárov.

zdroj

Prečítajte si tiež  Vieme kedy VÚB Banka spustí Apple Pay. Nepotešíme vás, ešte si počkáte...
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.